Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Oj nena
Pershendetje ne cilen jav kthehet beba mr kry posht jom ne javen 31 po beba so kthy hala mjeku tha duhet me percjell gjendjen tash spo di jom nstres
Dafine Morina (9 muaj më parë)
Dea ? (9 muaj më parë)
Https://youtu.Be/qsv70xxivh8
Dea ? (9 muaj më parë)
Edhe un prap e pata ne javen e 35gati mu kthy mbar edhe nshtatzanin e dyt prap e kom pas nfund8 muj mu kthy mbar po un do ushtrime i boj kur e sho se levizen bebja mar i bej ushtrimet ket shtatzani mu merzitke si shum po per 2 dit si i bana ushtrimet u kthy
Blerina ... (9 muaj më parë)
Faleminderit shume gabi. Ishalla kush eshte shtatzan paqim lindje te lehte.
Gabi :) (9 muaj më parë)
Me vjen mir per ty blerina qe kesaj here te paska shku mir shtatezania ishalla nje bebush te shendosh e dashur
Blerina ... (9 muaj më parë)
Po gabi femija i pare . Dy aborte i kam pas para ksaj shtatzanie . Deshti zoti kesaj here mire
Gabi :) (9 muaj më parë)
Duhet patjeter dita se dy lindjet tjera me operacion i kam tash duhet se sbon me provu normal ma
Dita @@ (9 muaj më parë)
Pse gabi me operacion dot lindish edhe une mendoj sa te hij mujn e nant du me hij ne operacion me tutje frigohem me vazhdu
Gabi :) (9 muaj më parë)
Blerina nuk ma mer mendja qe e ndrron poziten ma se tash gati me lind edhe pak ishalla h ki lindje te leht a e ki femijen e par a?
Blerina ... (9 muaj më parë)
Oj nana e une qe jam ne javen e 35 e kam me koke te posht a ka mundesi me ndrru prap poziten
Gabi :) (9 muaj më parë)
Mir edhe une flm veq naten kurqysh spo rahatohna jom lodh kogja veq tash gati edhe pak po durojm,afer qenkemi veq une duhet 10 dit para terminit se me operacion kismet
Nesa D& M (9 muaj më parë)
Mir mir flm,ti si je?.Une terminin e kam me 1 nentor.
Gabi :) (9 muaj më parë)
Mije boll mir e ke se te kemi premtu kafe te gjitha veq gati edhe pak:),Nesa si je ti si po ndihesh kur e ke terminin e fundit
Belja Ns (9 muaj më parë)
Dafina une jam 34+3 ende nuk eshte kthyer beba me kry posht mjekja me ka than ka than prej javaes 37 ka mundesi mu kthy me kry posht keshtu qe mos u Ben merak se nuk eshte asgje keq ishalla me bebe te shendetshme
Nesa D& M (9 muaj më parë)
Mir jemi flm shuum,po gati erdh dita ishalla veq lindim femije te shendosh kush eshte shtatzane e kush nuk eshte ishalla se shpejti gezohen edhe ato.
Dita @@ (9 muaj më parë)
Hahahaha haj njeher tja dalim fundit me te mira edhe kesmet me fmijt ti une me beben dalim ka tetova menzi mije po mbahem vec po i jap vetes gajret he edhe pak
2002 2011 2016 Mmije (9 muaj më parë)
o nesa dhe ti qenke ketu zemr po si je fmit mir vet a tu afru dit e madhe mpuq per ty dhe rrushet tua
Nesa D& M (9 muaj më parë)
Mije kismet prej zotit une shum shpejt.
2002 2011 2016 Mmije (9 muaj më parë)
dita si tkam a shkon pershendeje nena ju uroj shtatzani te let kur keni me mi dhan cato kafe nana hahahahah
Dita @@ (9 muaj më parë)
O gabi dhe blerina me rahatut pak se shum stres pse jam regjim shtrati krejt me duken se pom kapin dhimbjet une e kam me katrin e nimdhjetit muj mfal se nuk me punojn nr e telit me fjal e kam shkrujt afer jemi si te hijm ne mujn e nant tham edhe me lind sasht problem
Blerina ... (9 muaj më parë)
Dita e kam pyt mjekun per keto forcime e shtrengime me ka thene qe jane normale .
Gabi :) (9 muaj më parë)
Muaji i 8 terminin e fundit e kam me 30 tetor,edhe une nganjehere po kam si shterngime po normale jan tash,hajt se gati shkoj veq ishalla kemi bebusha te shendosh kur e ke ti terminin e fundit
Dita @@ (9 muaj më parë)
Ndonje dit mir sot shum si gerc po me kapen barku i fort tash hic spo e dij a asht normal shum e lodhet tash cili muj i vjen kemi hij gabi kur e ke terminin e fundit
Gabi :) (9 muaj më parë)
Dita mir flm mir veq jom lodh qetash boll edhe shpinda krejt pom pihet pak me ec,edhe mu nganjehere ma pak pom leviz po tash normale eshte se kan pak hapsir,sa jav i bone ti qysh pe ndin veten?
Rina Anir (9 muaj më parë)
mua ne javen e 30 mu ka kthy me koke teposht tani jam 39+4
Besa Gashi (9 muaj më parë)
Jo e dashur mos i e merak se deri dy or para lindjes la mundesi me u kthy mbar hiq mos mbaj shtres shijoj edhe kto pak dit qe t kan mbet ...
Arta A A (9 muaj më parë)
Edhe pse spo du me paragjyku, mirëpo ndoshta ka dashur të përfitoj nga rasti që me shku sa më shpesh në kontrollë
Dita @@ (9 muaj më parë)
Edhe mu ende nuk ma kthyer koken e ka lart gabi si po ja con me shtatzanin sot shum barku pom rin i fort edhe shum pak leviz
Gabi :) (9 muaj më parë)
Dafina une dje isha ne kontroll jam ne javen e 33 edhe ish kthy me kok posht po une edhe ashtu me operacion kom me lind
Kenza Ime (9 muaj më parë)
heret eshte..ne javen e 36 beba me eshte khyer me koke poshte...ka kohe
Arta A A (9 muaj më parë)
Unë kur isha në kontrollë në javën e 34 gjinekologëja më tha që ende nuk është kthyer me kokë poshtë, por nuk tha që është problem. Mos rri në stres kot, sepse mendoj që është ende heret

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?