Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kush ka perdor mbajtese barku te shtatezanis
A ka perdor najkush mbajtese barkut gjate shtatezanis jam hy mujin e 7 kur qohem jo qe beje pune renda po me duket sikurse barku me bie posht si nje ngarkes dhe a ka pas efekt perdorimi e kesaj shoke me than.
Alea Morina (9 muaj më parë)
Alea Morina (9 muaj më parë)
Po pyta nje barnatore po kushtojke 22 euro do konsultohem me mjekun dhe do perdori kysmet nashta me ndihmon edhe mu tash eshte koha me fllad ma lehet me perdor veq ishalla ka efekt e me ndihmon .. flm per pergjigje
Jeta... Amar (9 muaj më parë)
Prsh Alea, une e kam mbajt edhe ne shtatzanine e pare, edhe tash ne te dyten prej muajit 5 e kam majt deri sa kam hy muajin e 9...mu mka ndihmu se e kam pas bebin shume posht.....
Ana Lina (9 muaj më parë)
Alea une e kam ma ka dhan mjeku jetoj jasht.Ketu jash shum te mira.Nuk mundem pa te jasht hiq. E kam djali 3 vjet me keput tu vrapu jash baneses ne park tan diten ne kom ajo me ka ndihmu shume.Ne fillim e kam pas beben posht perate e kam marr tash e kam mir por e mbaj me u mbroj dhe ndihem ma e fort me te.Kur shtrihem ne mbremje ma pak e lodhun nin .Ah kur eshte shum nxet e se vendos shoken teper lodhna ne mbremje prej lodhjes as sun flej nina sikur barki me ra posht me dhem ngapak.. Te kisha tha merr por pyte Dr.. nas miri.
Alea Morina (9 muaj më parë)
Une jam 27 jave dhe deri tani skom pas problem do konsultohem me dr time neser po si te qohem me ba nje pune lehet me duker rend se kom marr nje pushim mjeksor po spo ma merr mendja tash me nejt edhe tre muj shtrit ... une pune veshtire ose me qu pesha renda skam po si te qohem me duket rend barku e po kam frig e se di a ja vlen me ble dhe sa mundet me kushtu
Sumeja ^-^ (9 muaj më parë)
Alea un kom pas nevoj mi perdor kto ne fillim te shtatzanis se e kom pas beben posht po masnej mtha doktoresha mir e ke mundesh edhe mos mi perdor. Po mu fort me bjen barku posht sidomos kur te lodhem si me mbajt gur me duket po nuk e di se kom ble hajt thojsha se pushoj e meniher kur pushoj me stabilizohet po ma mir mi mbajt se e ndjen ndoshta me leht edhe kur te del me ec e ndin me leht . Sa jav tash po te bjen . Un 32 e tash mo hiq spo e blej se u afrova ka fundi .

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?