Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

vaksiant
pershendetje Nena,
Ka kohe qe nuk jam ne portal shkaku i angazhimeve ditore qe po jane teper te lodhshmr dhe te mundimshme.Deshta te ju pyes e kam femiun 19muj vetem 2vaksina i ka mar,te paren dhe te dyten.Me informoni ju lutem tash si shkon procedura e vaksinimit a ja japin me rend te gjitha,ju kisha lut kush ka pervoja si kjo te me informoni si me vepru.pse kam vendos me ja dhane eshte se po kam frik nga kjo perhapje e madhe e Fruthit.

flm shume
Fjolla Skeja Dibrani (9 muaj më parë)
Blerina Xh. (9 muaj më parë)
Elham dulilah qe spe munojka fjolla po per vaksina tash ndy kraht ja japin jo si ma heret veq njonin. In shaa Allah se munon hiq
Fjolla Skeja Dibrani (9 muaj më parë)
nena ja dhash,u tranun pse ja kam vonu deri tash sot si duket ja dhan 3 vaksina ni ne goj edhe ne te dy ne krah deri tash jemi shume mire pa temperatur ishalla vazhdojm keshtu in sha llah edhe ma qajt ka qajt pak in sha llah keshtu vazhdon.mpuq per ju dhe bebushat
Fjolla Skeja Dibrani (9 muaj më parë)
thnx nana shume,qe sot ka me shku shume stres kam.ju tregoj ne portal se si vazhdum. ju pershendes
Blerina Xh. (9 muaj më parë)
Fjolla un e di qe qato qe i ka pa marr tash vazhdojn me ren se halla jem djalit ja ka dhon krejt von e pyt ata tkallxojn qysh ja japin ama un e di qe i japin nese sja ki dhon
Fjolla Skeja Dibrani (9 muaj më parë)
te henen do ta dergoj ne kontroll qe me thot dr jepja shkoj me ja dhan teper po kam frik sdi si do tja bej.
Ylli Mamit (9 muaj më parë)
Fjolla dhe un kam pervoj te keqe prej vaksines..kir e mori djali im vaksinen dtp 3 meniher mua me ra si ne koma ozot sun e kujtoj ende djali im nuk reagonte kishte buzen e nxir e fyturen e verdh e lagia me uj nuk hapte syt sun e kujtoj e me njeri ne bot sun me bindte tja jepja tjerat vetem ne 6 muaj i dhash at vaksinen ne goj dhr aq at te fruthit as un sja kam dhen djali i ka 3 vjet jam aq keq dua tja jap se edheun kam degju per fruthin e kam shum frik...kam dhe frik mos me behet si ateher ozot edhe un zdi cte bej
(9 muaj më parë)
oj fjolla nese fmiakaalergji nga vaksina sduhet me ja bo po ndoshta ka pasnaj virus se ashtu m ka ndodh mu me djal njiher si ja bona vaksinen t nesmen vec villke po shum sa u tmerrova vec rrijke si i kput n gjum ish volli un se kam pa hic motra sdi qysh e ka pa se gati me u myt
Fjolla Skeja Dibrani (9 muaj më parë)
lori as se kam shiqu e kam gjujt aty ne dollap kur me se kam hap ate librin e vaksines
Fjolla Skeja Dibrani (9 muaj më parë)
kur ja kam dhan vaksinen e dyt kam perfundu 2 jav ne klinik infektive kam mar traum prej vaksines,se pari ne ks ska pas qat koh nja 3 muj vksina kur erdhen ishte ftoft koh e virusave se aty me semuren djali zot kur e kujtoj ende jam me traum.aty kam thene me as nje nuk ja jap po tani ka shume frik.sdi si te veproj
(9 muaj më parë)
cdo vaksin ka kohem e vet
Vlora . (9 muaj më parë)
Fjolla e pse nuk ja ke dhan me rregull siq shkruan ne librez nuk ke dasht apo ke pas arsyje ...?se di une jetoj jasht vaksinat krejt me rregull jav kom jap ...
Lori 24 (9 muaj më parë)
Fjolla,nuk e di se si eshte kalendari i vaksinimit ne kosove,por ne shqiperi ,ka nga tre vaksina mos gabofsha 2-4-6 muajsh ka 1 kur te beje 10 muajsh dhe mmr kur te beje vitin,pastaj vazhdojn 2-5-6 vjeq,,

/komuniteti

/anketa

Cilin faktor mbrojtës kundër diellit e përdorni për bebin tuaj?