Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena nje pyetje ?
Oj nena ka kater pes muj qe e kom gjet jotganin te serpikt me gjak inpata tregu burrito sma pat vnu veshin edhe pata qen shtatzan u pata bo shum keq po bojsha namaz edhe mu letojsha. Kom dasht me gju ama kurr sjom provu me kto seneedhe me vete thadh ndoshta so kurgjo. Edhe tash para ni jav sdi i thashburrit ndihmom pak kur pe sheh jotganin krejt gjak tha qeki gjak koka thash tkom kx. E tash oj nena jom bo keq kshtu shum mir jam me burr kurr nuk zimu per kurgjo veqme marbeshje. Deshtatju pyes sdicfar qellimi ka pas a ndoshta mundet me kon me koh caktume kam frik shum sdu tprishem meburr a mundet me ndiku ma von? Mfalni se zgjata shum mundsisht naj pergjigjet
Xh A (11 muaj më parë)
Xh A (11 muaj më parë)
Vjolla krasniqi flm shum per keshillen mke lehtu shum me pergjigjen tande dasht zoti asgje e keqe mos ndodhe. Denise nuk e di e dashur une jetoj veq me burr, jo me vjerria. Zoti na ruajt te tanve nga te kqiat edhe fmia tan in sha llah
Denisa Dena (11 muaj më parë)
Mfal e dashur spo muj mi kuptu ?? Me kon jeton ti a qysh munden me hi njerz ne dhomen tende a mi prek rrobat e juaja subh-anall-ah zot na ruaj nga te kqijat e insonit e shejtonit
Vjollca Krasniqi (11 muaj më parë)
Xhemi mos u shqeteso se pari asgje nuk ndodh pa caktimin dhe lejen e all ah ut,kujdes mu per namazet dhe bej dhikrin e mengjesit dhe mbremjes , po ashtu nese je bere merak merre nje shishe me uj dhe kendo suret el ihlas felek dhe nas nga 7 here nese e din edhe ajetul kursin kjo është edhe me mire, dhe fryj permbi shishe dhe me ate uj sperkati rrobat nga pak dhe dhomen po ashtu dhe mos harro all ah u është mbrojtesi me i mire ... Zoti ju ruajt
Xh A (11 muaj më parë)
Oj nena flm per keshillen po e kom gju nuke kom djeg tash vjerra me tha u desht me djeg une i thash burrito ai tha skem ku se nqytet jetojm sdi ishalla zoti na run te tanve prej qetine sdi qysh mujten me bo keq a smendojn qe kan me vdek ????
M N (11 muaj më parë)
Xhemi mere at postav edhe kalle edhe tu e djeg ben bis milah edhe thuaj ndonje du\'a, ashtu shkaterrohet ai siher . Zoti ju ruajt
Esa : (11 muaj më parë)
kur gjen gjera te tilla digji ose helli ne lum qe rrjell. esht synet qe kur dyshon per dicka se eshte magji keshtu e shkaterron . + dhe kshillat e happy mum.
Ornela Nela (11 muaj më parë)
Jo jo Happy mum se parr per keq se veq per me ndihmu njera tjetren jemi ktu ishalla s me behet e nevojshme te lumte goja flm
** Happy Mum** . (11 muaj më parë)
Mes e merr per keq se aspak ashtu se mendova,vetem qe mos e praktikoni,e ty mes tu beft e nevojshma as ta mendosh kurr bile.
Ornela Nela (11 muaj më parë)
Happy mum un s po di veq nje mendim ja dhash un se kam ba prov asniher veq shum njerz me kan tregu se e kan ba keshtu e ju kan largu ato gjana t kqia
** Happy Mum** . (11 muaj më parë)
Ornela,mfal moter qe po nderhyj po e ndiej te obligueshme,ajo qe thua ska baz askund,e mos ti ndyt duart me ato gjera bile
Ornela Nela (11 muaj më parë)
Oj Xhemi hiq nuk paske faj se je ba marak nese e din personin kush po ti ban kto pun ose nese dyshon ne dikan thojn se me marr pak urin me nje kapak apo qfardo ene tj s ka prb veq pak e merr e ja sterpik kepucat thojn se kurr aj njeri s mundet met ba gja ishalla kush mundohet per keq ju bjen ne krye te vet shka s po mbajka toka
** Happy Mum** . (11 muaj më parë)
Patjeter,bej namaz,rri me ab-des, lesho rukje ne shtepi sa me shpesh. Largo fotografi nese ke ne mure apo komode.
Xh A (11 muaj më parë)
Faleminderit per pergjigjen e dashur i kom gju. Po tani po mundohem me namaz ti largoj kto mendime tkqia seejom bo shum keq.
** Happy Mum** . (11 muaj më parë)
Oh moter,njeriut keq nuk.I duhet arsye per me vepru keq. Sub-hana-llah ani mo fmis tvogel,qa ska. Me mire gjuaje apo largoje nga shtepia ato gjana te cilat dyshon.
Xh A (11 muaj më parë)
Happy mum e kom gju. Ama tash jam bo merak mo\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'s ndoshta ma naj ko tcaktume sdi per cfar qellimi e kan ba. Po prap jom mpshtet nzot inshall ah zoti mi largon kto mendime tkqia seenik esht hera e par ja kom gjet edhe djalit nje fanell krejt gjak sdi fmia qa po jav zen rrugen. Po ish alla nuk esht qka mendoj une
** Happy Mum** . (11 muaj më parë)
Xhemi nese je ber merak,shkaterroje ate,apo hidhe gjuaje. Se edhe vesvesja e dyshimi jane veprat e te mall-kuarit.

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?