Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Vaksina e 1 vjetorit ne muajin e 11
Pershendetje nana. A ia keni dhane dikush vaksinen e 1 vjetorit para se me mbush fmija vitin. E kam djalin 11 muj e po degjoj shume raste tfruthit bile edhe neper media kane thane prej 9 muj me i vaksinu. Nuk po di a me ia dhane apo me prit edhe 1 muj..
Tina Tina (10 muaj më parë)
Malsor Melisa Masar (10 muaj më parë)
Tina po lirisht jepja edhe un djalit ja kom dhan 11muj vakcinen mu mkan thirr n tel prej vaksinimit mkan than qe duhet gjithqysh mu vaksionu ku jeton tina ti
Anik A . (10 muaj më parë)
Une djalit ja dhash ne tetor , nje jav pasi i bëri 1 vit.Doktoresha dhe motrat than qe prej muajit te 9 po ua japin bebeve , pasiqe keta muajt e fundit fruthi eshte perhap kogja shume.Në TV ka qenë lajm qe mjekët po bejne apel mi dergu femijet prej muajit te 9-të per mi vaksinu.
Tina Tina (10 muaj më parë)
Po medina per qato mthane me qu me ia dhane te fruthit. Perndryshe nuk e kisha qu kaq heret kurre. Po gjithsesi po shkoj niher te pediatri e masnej cka te thote ai.
Medina Ime (10 muaj më parë)
se mu nda ne gjys komenti mkan thon ato motrat aty nese njeh fmi qr u kan 10 muj le ti bin me i mar vaksinat e fruthit aman se si bon kurgjo dom
Medina Ime (10 muaj më parë)
tina konsultohu edhe me pediatrin po kur ja kom dhon un qikes tem mkan tjon ato qr ja japen vakcinen nese u ka 9 ose 10 muj me i qu me mar veq vaksinen e fruthit e ajo as nuk e mundon se ktu ja japin ne dy kraht e njo ja jep te fruthit ma heret e ato tjeter masi i bon 1 vjet po prap ma mir me u konsultu me mjekun e fmive ma sigurt
(10 muaj më parë)
un kur i ka bo 1 vit e kam cu madje shumica ja kan shty deri n 18 muj e mjekja m tha a i ka bo nji vit se ma heret nuk ja jepnin n shqipri un do prisja edhe 1 muaj
Sh S (10 muaj më parë)
Une sod ja dhash djalit vaksinen e 4 mujorit dhe vaksinen e radhes e ka kur ti bon 9 muj dmth ajo e 1 vjetorit
Alba Alba (10 muaj më parë)
konsultohu me pediatrin per te tilla gjera, nuk mund te vendosesh e vetme. ai do te shpjegoj me kujdes cdo gje dhe do te keshilloj per vendimin perfundimtar.

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?