Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena edhe nje pytje rreth analizes se djalit ju lutem
Oj nena desha me bo edhe kete pytje djalit mi ka dal nje ganerr ne anen e majt afer veshit te qafa ja bana pasqyren e gjakut edhe urinen ku urina i dul mir po analizen e gjakut i dul infeksion rezultati osht ky hemoglobina 110...neutrofile 14...limfocitet 82...monocitet 4...jom ba marak shum mas 1 jave ko me ja bo crp edhe formulen leukocitare theksoj se djalin kurr diqka smut ose me temperatur nuk e kom pas qe me interenu te mjeku veq kaniher hunt qe ju zajshin kapak por i kalojke edhe kshtu kur e qoj ne kontrolla per vaksin gjithmon mir ska problem as vet kurr diqka se kom vrejt qe so mir shum osht fmi i gjalle flen mir pin mir vetem gji peshen mir edhe gerrqa nuk ka pas e as nuk ka deri tash,qe muni mem tregu nese keni pas ksi rasti te femit e juaj dhe qysh keni vepru, faleminderit qe gjeni kohe te me pergjigjeni sa here bej pytje shendet per ju dhe femit e juaj
Sh S (11 muaj më parë)
Sh S (11 muaj më parë)
Une jetoj nks po e vertete osht qe ktu din edhe met shqetsu mjekt
(11 muaj më parë)
nga vet fakti qe vlerat i kane dale.me.te larta tregon qe ka pas infeksion djali...nuk e di ku jeton por mjeket ne ks din edhe me te shqetesu..une jetoj jashte dhe ektu menjehere me tha ska.nevoje per analiza vec ne baze te verifikimit me dore e diti..crp-ja eshte analize qe tregon a ka infeksion diku ne organizem..nese del e larte dmth ka diku infeksion..vlera normale eshte 4
(11 muaj më parë)
jo asnje analize nuk ia ka ba vec ne baze te prekjes mw dore qe e ka kontrollu...tha ka pas naj infeksion tha kjo ndodhe edhe tek te mdhejt me dale...tha mos u shqeteso se une teper u pata shqetesu
Sh S (11 muaj më parë)
Kenza ime harrova met vet a i ke bo analiza ti apo veq pediatri te ka than qe ka mujt me pas infeksion e i largohet mas 2-3vite
Sh S (11 muaj më parë)
Besa besa per vlerat me tha qe eshte nje infeksion e mas 1 jave mja bo qat crp edhe formulen leukociatare prap e shohim a po ndryshojn vlerat po une po menoj qe noshta ka pas naj dhimt fyti ose veshi djali ose edhe naj infeksion e i ka dal ajo ganerr e per ata tash jon dal vlerat kshtu e deri sa ti hjeken kadal kadale po ne fund e veta mjekun a osht rrezik tha jo , flm shum... Mami esa po zakonisht shumica e fmive kan por si nane jom bo marak
Esa : (11 muaj më parë)
besa besa mfal por ato nuk heken per 4 jave por nga mosha 2-3 vjec si ka thon kenza ime .. kur femija fillon me u rrit. une ne fakt nuk besoj se infeksionin e ka nga ato gjendrra. ju uroj gjithe te mirat te dyja dhe femijve tuj gjithashtu se dhe un jam ba shum merak ne fillim .
Arii Arii (11 muaj më parë)
Sh s ske faj se met vertet me fhmi shum merak! Edhe djali im qe disa koh i ka tek fyti, ne njeren an ma shum. Por ky rdhe po esht shum shpesh i ftohur dhe me viruse. Mjeket ja kan prekur dhe thojn jo asgje..edhe une kam ndermend me jau permend perseri, pasi ato duhen zakonisht te zvoglohen mrena 4 jave, mirpo tek djali im jo Ende sjan zvogluar..por qfar te tha mjeku per ato vlera ma nalt, a ishin normale? Shpresoj se asgje sesht r dashur
Esa : (11 muaj më parë)
per analiz nuk di por nese eshte sa nje kokerr fasule ne mes qafes majtas ose djathtas ose dhe pas veshit i kan pas dhe femijet e mi dhe jan hek vet . dhe ajo ka dal se mund ket pas dhimbje ose infeksion veshi . dhe jo vetem femijve te mi po dhe shum fmijve te tjer ju kam pa.
Sh S (11 muaj më parë)
Djalin e kom 4 muj e gjys po pediatri niher ma bani kjamet qysh se ke pru ma heret thash kur ja vrejta e pruna masanej kur e veta thash a osht diqka rrezik tha jo niher spo fillojm me antibiotik pa e pa edhe analizen e crp e ato leukocitare...flm shume kenza
(11 muaj më parë)
cfare moshe e ke djalin...une vajzes sime kur i ka ba 1 muaj ia kam verejt pas veshit me afer kokes..u bera shume merak dhe e dergova te pediatri..pediatri tha qe ka pas ndonje infeksion per ate u shfaq dhe shkon kohe deri sa ti hiqet ndoshta 2 -3 vjet

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?