Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Spo flen djali
Oj nena spo me flen more ky duq sot veq gjys ore gjum i ka ba ora 14 e 30 ktu te na 9 sabah u qu deri 12 e gjys qut gjys ore flejti 1 u qu hala qut esht qa ka sdi koka pi sot me qumsht ahhaah
Fitore S (11 muaj më parë)
Rina Anir (11 muaj më parë)
kenza djali pin shume shpesh edhe une kom gji mjaftushem, edhe kta mjek po na qesin ne dyshime disa e perkrahin me shume gjidhenjejn ndersa ky pediatri i djalit tim me tha qe ka mundesi qe qan nga uria spo i del gjini jepi edhe shtes nga 90 ml ne mengjes dhe mbremje. po tutna ma len gjinin ashtu.
Fitore S (11 muaj më parë)
Ahahaah ana lina po tybe boll mir po thu ahahah edhe burrj im gjith thot zor jem me ty o nuk pijti o pijti shum o flejti shum o flehti pak hahahah po qa me ba pervoja e par e jetes qdo dit po msoj ma shum e po qetesohna ma shum hahah
Ana Lina (11 muaj më parë)
Mire jam Fatlume flm shume..pak kam therrje posht sonte frymen po ma merr po keshtu ne bark jo normal si gjith. Po normal kam me lind kismet veq ne ndodht ndoj komplikim..po nuk paske harru edhe 10 dit kan mbet nga dita e madhe.E kam shkru me marr epiduralin kismet.Krejt pom thon qe ma mire se per djal se pata marr po shume kam hek.. Se di cka me ka gjet hiq nuk po frigohem.hahaah
(11 muaj më parë)
eli si je...tu afru koha...a po ke ndonje dhimbje...une der8 diten e terminit s\'kam pas dhimbjen..ate dite me kapen nga mengjesi...ty edhe 10 dite te kane mbet...a ke me lind normwl..nese po a don me marre epiduralin?
Ana Lina (11 muaj më parë)
Fitore vet i ke fajet i ke marr sysh djalit. Se thojshe shume po flen spo pin hahahaa ai llokumi nxorr me ty avv po flwn avv spo flen... Beba nuk eshte gjith njesoj as nuk duhet te jete ka faza qe flen shume ka qe nuk flen.
(11 muaj më parë)
rina anir pesha normale qe duhet te shtoj beba eshte prej 600gr deri 1 kg ne muaj..shume.mire paska shtu pse me i dhane shtese..as mos gabo se te pskohet wumeshti gjirit dhe nuk ta merr gjirin djali..
Fitore S (11 muaj më parë)
Jo more nese ki gji boll ska nevoj per shtes un kam.me vet mjeken per mi dhan shtes se sikur me mu lig tamli spe man ngit po qohet naten pak ma shpesh se zakonisht me.pi
Rina Anir (11 muaj më parë)
valla fitore mu po mdoket qe kom boll se po em derdhet ka po pin djali. pediatri mtha jepi shtes dy her en ditje. mujin. e par ka shtu 1300 mujin e dyt 1100gr mu spo me doket pak spo di tash vetem qeto dy javt e fundit kish shtu ma pak. djali jem te hanen ka me i mar vaksinat e dy mujorit.
Fitore S (11 muaj më parë)
Haha um quditke qe rrike qut i kfjellt thu se 3 or ka flejt keshke lujkw sja nike veshi hahah.jo rina ky eq diten spo flen qaq mir se po ka qef me lu esht aktiv se naten mflen mir um knaq valla neser ka me marr vaksin edhe e mat mjekja se sdi e di veq qe e i ka pas 4 e 760 heren e fundit kqyrim tash spo me pritet me dit sa ka shtu per kto dy muj.ani se veq 2 jav ndermjet kokan nuk munet mi shtu ma shum a ndoshta spo di un a a te tha mjekja najsen a po ki gji boll ?
Rina Anir (11 muaj më parë)
fitore djali jem nuk flejke hiq qe nje jave e kom qit ne djep e perkundi pak dej te flen mandej jo. tash shume ma mire flen ka 2-3\'ore pa u zgju. edhe naten ka fillu me ndreq gjumin se hiq sflejke. nese ju djep provo moter se shqiptari pa e trullu mire zor qe flen hahahaha. as une skom dasht me qit ne dje 2 muje u munova me msu me flejt ne shtrat te vetin po ditrn sa e merke gjumi mbas 20 min u zgjojke. qysh e ki me peshe djalin? djali jem qeto dy jave skish shtu shume te shtunden i bon 2 muje 5500 para dy jave ka qen 5350
Qendresa Desa (11 muaj më parë)
Valla fitore edhe une e kam qet problem me vajzen um myti , kjo as naten se me kane naten qe flen hall all ja kisha ba, mbrem deri ne 2 tu e perkund ne djep edhe nuk flejke.boll zor valla po qka me ba nashta kaluse po shpresojme.
Lori 24 (11 muaj më parë)
Fitore djali Jem ska flejt kurr maksimumi 1 ore gjume tan diten,..asnjani prej fmive sme kan fjet diten veq me ka 10-20 minuta,as nje gram ma shum
Fitore S (11 muaj më parë)
Suela 4 mujsh gati esht nashta prej dhamve sse veq durt ngoj i man
2002 2011 2016 Mmije (11 muaj më parë)
fitore djali im si ka lind deri sa i beri 14 muj ashtu e ka pat gjumin tash e ka regullu ca kam hek nje zot e di po kaluse esht harohen krejt
Sh-r-g . (11 muaj më parë)
Oh fitore as i imi sflen diten hic. Dy her ose tri her ka gjysem ore, edhe mo veq ne aksham 9-10 e tana flen si kingj naten.
Suela Ammar (11 muaj më parë)
Sa muajsh esht fitore? Mos e ka prej dhembev nuk rrahatohet qeshtu ky djali im ni jav dy su bo rrahat me gjum as diten as naten nuk flejke hiqq derisa i dulen prom ka fjet mir..e ka naj shqetsim loqkaa
(11 muaj më parë)
fitore edhe vajza ime vec dy here ka 30 min nuk flen hic ma shume por nuk po brengosna shume.mbasi naten flen mire...nuk e di a e kane prej dhembeve a cka vec si me kurdis hiq ma shume nuk flen

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?