Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

isha per kontroll
sapo u ktheva nga kontrrolli me doktorreshen dhe me tha mire per te gjitha bebi vazhdon te jete me koke poahte dhe kishte edhe kordonin rreth qafes ama kordoni ishte i lire me tha qe do ta mbajme ne monitorim se mos shtrengohet. une tani jam ne javen e 31 dhe takimin e rradhes ma la pas 4 javesh dmth do te jem ne javen e 35. bebi peshonte 1500gram dhe me dha disa analiza per te bere njera nga keto iahte analiza biokimike a dini gje per cfare eshte kjo analize?
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Ana Lina (11 muaj më parë)
Hahaha ai i paska gjet emer motres...Oh shume e veshti eshte e di me vendos per emer ashtu e kisha edhe une te veshtir.Po mund te kesh munges hekuri apo dicka po nuk eshte problem fiton per pak dit..veq kur shkon nuk duhet me ngren ..
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Doktorresha me tha kur i mati barkun bebinqe del sikur esht 30 jave jo 31 prandaj ma kerkoj kete analizen biokimike. Ndersa cdo matje tjeter doli ne rregull
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Faleminderit ana lina vajz e kam dhe per emer akoma se kam gjetur qenka zor shum. Djalit ja kemi gjetur pernjehere tani asnje emer nuk po na pelqen hahahah im bir qe esht dy vjec kur e pyesim si do j vejm emrin motres thot guga guga dhe un i them burrit po ngelem pa emer te pakten guga e kemi sa per ta rregjistruar qe mos gjobitemi hahahah.
Ana Lina (11 muaj më parë)
Suela mos ke merak se nuk jan asgje analizat te zakonshme te cdo shtatzane. Uroj te kesh lindje te leht e dashur a e ke vajz a djal se kam harru dhe a i ke gjet emer ?
Alea Morina (11 muaj më parë)
Suela biokimike i kom ba edhe une gjaku veshka shiqieri urina gjitha ti bejne keto analiza i thon shumices se grave per tu soguru qe cdo gje eshte ne rregull me shendetin e nenes
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Alba me dha nji analiz urine nji gjaku nji biokimike dhe nji kurben e sheqerit pas 75 gr se kuptova kete mire. Neser kismet do shkoj tek laboratori ti bej te pyes dhe cfare jane se doktorreshen time se pyeta
Alba Alba (11 muaj më parë)
mos e ka pasur fjalen per analizat biokimike ku perfshihen provat e heparit, veshkave dhe sheqerit ne gjak. por me vjen cudi se dhe analiza gjakut, urines biokimike quhen
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Po dea 10 dite perpara se plotesohet 40 javeshi.
Dea Dea (11 muaj më parë)
Me vjen mire. Qe qenke mire ju dhe bebi. Shpesh i lexoj pyetjet e juaja. Ne javen e 38 po te bie te lindesh a po? Lindje te mbar
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Sepse edhe lindjen e pare e kam me operacion ana lina. Rrezik esht jona sepse eshte shum posht koka bebit dhe fytyren e ka te kthyer posht gjat ketyre 4 javeve kishte marre dhe kordonin rreth qafes si djali prandaj linda me operacion djalin.
Ana Lina (11 muaj më parë)
Suela me vjen mire qe je mire,por pse me operacion bebe qenka me kok posht.Pershkak kordonit a ? Si e di une analiza biokimike eshte matja e kalcium-kalium niveli i hakurit ne gjak.Si me than thjesht me pa per cfare vitamina ke nevoj..
Jona ♥ (11 muaj më parë)
ishalla te shkon mire gjithcka, po te mar lakmi je afru bajagi.. a tha qe je ende rrezik per lindje parakohe apo ishte ne rregull tani pozicioni i bebit.. kurse per analize nuk kom ide..
Rrezarta Aliu (11 muaj më parë)
Ishalla gjdo te shkon mbar e lindje te let
Esa : (11 muaj më parë)
inshallaah te shkon cdo gje mbar e mire deri ne fund.
Suela ♥? (11 muaj më parë)
harrova ta shkruaj nese gjithcka shkon mire deri ne fund diten e operacionit per te lindur ma la me 6 janar.

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?