Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Infeksion urinar
Ju lutem moj nena, jam ne merak te madh sot bera serish analiza urine dhe prap echeria coli se keni idene sa merak, kam hall mos me ndikon te bebi jam 14 javeshe, si keni gjetur zgjidhje moj nena ngela duke pire boronice 2 litra ne dite e zgjidhje nuk kam, ju lutem nqs dini ndonje zgjidhje
Ada Ada (10 muaj më parë)
Merii 23 (10 muaj më parë)
Ada edhe une ne fillim te shtazanis kom pas infeksion urin 3 her e kom perserit analizen mka dal e.coli me antibiotik sherohet se me qaja shum zor jeket konsulltohu me mjekun
Lola d (10 muaj më parë)
Po prej mram kom krurje ne vagin dhe jom tu shperla me qaj kamomil ishalla po na ndihmon Zoti se edhe mu kap stres
Ada Ada (10 muaj më parë)
Lola po ti ke djegie urine, une kam pak,
Lola d (10 muaj më parë)
Edhe mu mka dal infeksion 14 javeshe jom mka qit mjekja qe kontrollohem dr.laura nprizren hapat enfaxia,cran med forte pluhur brusnice edhe menlon vaginalete boll me tut pi perdori po apet ja kom nis,inshalla na run Zoti bebet e neve na u heket????????
Linda Lea (10 muaj më parë)
Tkisha than me bo analizen e urines qe ti tregon cilet antibiotik kan efekt e ne cilet je rezistente e at here merr terapi adekuate se perndryshe mundesh me qen rezistente ne at lloj antibiotiku dhe ti merr sa te dush ai sta largon. Bisedo me mjekun
Ada Ada (10 muaj më parë)
Po perdora monuril, tani te shoh cfare do me japi,po ishalla me kalon se percec sikletit qe te jep eshte dhe meraku per bebin,
Linda Lea (10 muaj më parë)
A ke perdor antibiotik a hiq. Tash qe e ke kalu tre mujorin mundet met pershkru mjeku antibiotik se nqofse i ki vlerat shum te larta fshtir qe largohet veq me qaj se vet lloji i infeksionit esht i veshtir mu hek.
Linda Lea (10 muaj më parë)
A je tu e perserit ne te njejtin laborator a??? Nqofse jeton ne kosov ndrroje laboratorin. Qaj brusnice ( boronis e kuqe) esht me i mir

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?