Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjinia e bebit
Pershendetje nena jam ne javen e 9 te shtatzanis dhe esht heret me dit gjinin e bebit por simbas shenjave kush me thot cfar keni lind djal apo vajz dhe cilat shenja kan qen per djal e cilat per vajz ..un kam te vjella mbasditeve..fytyra me eshte ber me pucra..me pelqejn dhe te emblat dhe te kripurat..spo di ca te mendoj..jam shum kurioze..ti keni mir bebat..perqafime
Ariola Ariola (11 muaj më parë)
Suela ♥? (11 muaj më parë)
Ariola un me djali skam pas fare asnje simptom me vajzen kam pas te vjella gje tjeter jo
(11 muaj më parë)
Albulena nermal qe nuk eshte si me nje a 2 se duhet mashum pun mashum perkushtim se secili i don ato tvetat po un perveti i du shum fmit gjith kom pas qef me pas shum fmi haha edhe mire ish me kan fmit 2 vjeq diferenc jo mashum nashta per neve nanat ma shtir ama per fmit mamir se lujn mamir bashk se e sho qiken e madhe kurgja si pershtatet me qikat e vogla se kto dojn me lu me lodra e kjo e madhja don librat vizatimet ekto gjana ndreq lloj lloj dekorimi e kto i pengojn hahan ndersa kto tvoglat ma shum kuptohen nermes vete
Lita Ademaj (11 muaj më parë)
Oj Ariola mos.ju beso zemer ktyne seneve se krejt rrena jon mu mka ndodh me ma bo qeshtu me qiken e dyt kur jom kon shtatzan me krejt shenjat mthojshin djal ki me bo saqe edhe u binda qe mjeku spo e din e grat pe din mos sbesojsha qe e kom qik hahaha po ne fund doli qika mos u genje me ksi seneve veq lutju zotit me kon i shendosh kurgjo tjeter se un qe u genjeva me kto shenja toni vujta me qik shum prej te 7 muj deri sa i ka bo 3 vjet ma shum kom nejt ne spital se nshpi se u qova pesh qe osht djal e jo qik per ata shijoje shtatzanin mbar e mir e hiqu fjalve te grave klm e dashur
(11 muaj më parë)
bet ikam 28 vjet e qikat 9 vjeq tmadhen tvoglat 5 dhe 3 vjeq
Albulena Hajrizi (11 muaj më parë)
Oj ana hamiti qfar moshe i ki fmin mashall ah un dyten qik jam.shtatezane e kam qef 3 tin me nis jo shum difernec me vajzen e dyt. Amo menoj qe kame kan fshtir me 2 e le mo 3 a 4 ??
Ariola Ariola (11 muaj më parë)
:) Linna me rendsi esht ti kemi bebat mir..te uroj shtatzani te mbar e dashur
(11 muaj më parë)
Ariola Ariola qenkemi me jave njejte :-) vetem te gezohemi se jane femijet e pare e gjinia pak ka rendsi :-)
(11 muaj më parë)
Flm shum inshalla, gjithashtu edhe ty te uroj shtatzani te mbar e ta kesh gjinin qe e deshiron
Ariola Ariola (11 muaj më parë)
Ana te uroj shtatzani te mbar ..Uroj ta kesh djal
Madelein (11 muaj më parë)
Shenjat e shtatzanise kane te bejne me sasine e hormoneve dhe varet se si e perjeton ndryshimin trupi i femres. Rri e qete deri kur te vije koha dhe te ta tregoje mjeku taman
(11 muaj më parë)
Edhe un hiq sju besoj ktyne shenjave ikam 3 vajza me asnjanen skom pas mundime as te vjella vetem ka fundi i shtatzanive kam pas thartin ama mi ngu ja ashtu ja ashtu tshtishin me mendu qe pernime ekan met vertet ani un qe ikisha 2 vajza kisha qef treten djal haha po prap vajz me doli e tash qe jam prap kam mundime ne mengjes si ne te vjella po nuk vjel me menxi qe e kaloj mengjesin kejt mshkon si trullafshem po hala heret se 7 jav ikam
Hars Ks (11 muaj më parë)
Kerkun sish e vertet mu ma bajshin ja ti fill djal e ki qysh nuk je trash plus forma barkit si ndjal fill djal eki dyqysh tshtishin seriozisht muba kurioze pa kurgja hiq kur shkova te mjekja me 16 jav tha qik eki ama mos e ngo kerkan perveq mjekes se forma barkut pesha apetiti po varke vetum qysh e ka njeri organizmin
Ariola Ariola (11 muaj më parë)
Ema flm..ky esht bebi i par qe sjell ne jet..do doja te ishte djal por mbi te gjitha rendsi ka te jet i shendetshem..edhe vajzat jan shum te mira ..ta kesh me jet vajzen
Ema Ema2 (11 muaj më parë)
Sa per shenja rren jon kto kurr mos u bazo ne shenja sdi qfar te them une ne vajz as kom pas mundim as kurgjo hiq krejt me thojshin djal e ki se spo te mundon po te shkelqen ftyra mirpo sosht per ata, ishalla lind nje femij te shendosh a ke femij te tjer??

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?