Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Temperatura tek vajza 7 muajshe
Nena vajza pardje kishte temperature 37.6 dhe une i futa nje supost dhe i ra dhe nuk pati me. Dje ishte mire. Ndersa sot qe kur u zgjua kishte 37.8. Nuk e kuptoj pse po i ndodh nuk ka as koll as hunde as bark as te vjella asgje. I ka ik pak oreksi.
Suela ♥? (7 muaj më parë)
Ralda isolda (7 muaj më parë)
Mund te jene dhembet
Selda Elda (7 muaj më parë)
Suela, mos eshre ftohur pak, se kte temp. ka ftohja zakonisht, ose dhe infeksion. E them nga eksperienca ime me vajzen dhe pse me e madhe ne moshe, po mungesa e oreksit, dhe kjo temp rezultoi qe ishte me ftohje. Mbase nuk eshte rasti yt. Te kaluara
Fitore S (7 muaj më parë)
edhe ktu nxeht po merr e veq benkic e la djalin mami prej kosove me tranoj haah veshe djalin se ju thajten gujt tu shku zhag haha
Suela ♥? (7 muaj më parë)
Fitore jo 36.6 e kishte para 3 oresh kur ja mata. Vetem me nje badi kanatjere po e mbaj asgje tjeter si vesh. Ama dhe shum jasht nuk esht se e nxjerr ne vap. Ne shpi jemi me kondicjoner ne makin me kondicjoner edhe neper lokale apo tek mami qe shkoj ka gjithandej ko dicjoner ose ne mbremje kur e nxjerr buze detit esht fresk. Nuk e mbaj ne vende te nxehta fare se kto dit ne durres 38-39grade ka qene vape e tmerrshme
Fitore S (7 muaj më parë)
suela a pe len holl vesh masi esht vap mos e vesh me tesha veq benkic le sigurisht naj dhemb ama kujdes mos ti uket temp ner 36
Suela ♥? (7 muaj më parë)
Nena e di se edhe mua keshtu me kane thene mbi 38 duhet me i fut supost ama gjith kjo vap dhe mendova mos po i ngrihet shum dhe num ja ul dot me pastaj. Tani esht ne gjum temp nuk ka me. Perpara se ta vija ne gjume i dhash uje piu goxha ne fakt dhe e kerkonte pstaj i bera nji dush dhe e zuri gjumi.
Cila ** (7 muaj më parë)
si kam dhon asiher dicka pa i shku temp mbi 38 se me siguri i del naj dhemb per kte i ik dhe oreksi
Iptidazymi Pllana (7 muaj më parë)
e dashur suela 95 te kuptoj per brengen tuaj vajza ime eshte tani 13 muajshe as edhe nje her te vetme suposte nuk i kam fut isha ne pushime ne budva tek agji ime dhe shkuam ne nje shetitje ne kroaci atje nje pediater me tha alea at her ishte 6 muajshe leje tha trupi te lufton me temp mos e meso menjer me antibiotik sepse ter jeten ki me pas problem se skomme mujt mi perballu momentin qe temp fillon me i hyp 38.5 at her tha e fut suposten .momentin qe e ka 37.5 beja nje tush me uj te vaket leje pak ne uj ose hiqja te gjitha leje vetem me pampers flladitja dhomen jepi ujj dhe gjithmon kam vepru kshtuu dhe gjithmon ka pas sukses alea ime as nje her me shum se 38 ska pas temp .me fal qe e zgjata veq e pash si te arsyeshme me t e tregu per ket kshill qe e kam mesuar te pershendes
Anob . (7 muaj më parë)
mbase po i dalin dhembet e syrit edhe keta japin pak temperature. por deri ne 38 mos i jep asgje se nuk cilesohet si temperature e larte kaq e lufton bebi vet edhe i ben mire sps i vret mikrobet e trupit keshtu me ka then mjekja mua. bej dush me uj jo shum te nxeht dhe moj ja laj koken. un keshtu verpoja me vajzen dhe deri me 38.5 kurr nuk i kam dhen gje per tja ulur.
Suela ♥? (7 muaj më parë)
Lori po mundohem gjith diten tja mbaj fresk shtepine i ndez kondicjonerin sa ne guzhine sa ne dhome se le te fleje ne vap ja freskoj dhomen para se ta ve ne gjume. Mbase po i del ndonje dhemb ama 3 qe i kan dale deri tani pa temperatur i ka pas.
Lori 24 (7 muaj më parë)
Suela ndoshta nga koha nxet,se kshu dhe mua vjet kur isha ne shqiperi koha shum e nxet e kisha djalin 6-7 muajsh dhe kshu ju qonte temperatura

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?