Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Po e pres
Po e pres atë ditë kur do marr një lajm
Një lajm të gëzueshëm që do bahesh nanë
Po e pres atë ditë kur në barkun tim
Do të rritet fëmiju im
Po e pres me mallëngjim atë ditë kur
Beba ime do levizë aty brenda meje
Po e pres një ditë kur do ta ushqej
Me shumë gëzim fëmiun tim
Po pres me mallëngjim
Po athua kur do mbaron kjo pritje
Athua do vijë ndonjë ditë ku
Do e shijoj aromën e bebes time
E do lumturohem me praninë e tij
Shpresat nuk i humbi tek zoti
Sepse ai bën mrekulli
E do bëj durim pa mbarim..
"o zoti im , mos më lërë të vetmuar e ti je trashëgimtari më i mirë"(kur'an)
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Shum flm happy mum aminn
** Happy Mum** . (1 javë më parë)
Uroj te gezoj all-ahu sa me pare me nje bebush te shendetshem.Asnejher mes deshpro,sepse asgje svie pa caktimin e tij.
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Vetëm tek a-llahu shpresoj elhamd.U.Lil-lah prej tij për çdo gjë, flm jona
Jona ♥ (1 javë më parë)
Edhe une degjova sot per nje te aferme qe kishte mbete shtatzane pas 8 viteve.. uroj me shpirt qe kjo deshire te ju realizohet te gjithave.. mos i humbni shpresat vetem lutuni Alllahu nuk ua kthen lutjet..
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Flm lanika amiin
Lanika Lanika (1 javë më parë)
Umara uroj qe shumm shpejt te gezoj zoti me femij te shendosh ty dhe gjitha neve qe presim
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Shum shum flm për fjalë kaq të mira prej juve..Jeni shumë të mira
Erina 4 (1 javë më parë)
Zoti te gezofte e te befte nena sa ma shpejte me njw femije te shendosh sivjet jame gezu.per dy shoqe te mijat najana nuk kishte fmi 10 vite martes tjetra 7 ne ket vite behen nena insh Al lah mos i humb shpresi ateher kur nuk e pret ndodh mrekullia e Zotit
Ema Ema2 (1 javë më parë)
Umara e dashur lutem qe te gezoj zoti sa me shpejt me nje femij te shendosh ty dhe te gjthav qe deshirojn me pas femij, ta besoj e dashur po mos u humb shpresat une 1 vi e gjysem skam pas mbet shtatzan ju kom lut zotit shum shum e tash e kam nja vajz 4 vjet mi ban te merkuren shyqyr zoti. Para 5 muajv mbeta shtatzan as shum u gezova se vajza ishte rrit e me kishte marr malli per bebe po nuk dashti zoti me dal ne kete bote dhe abortova edhe hale nuk jam mir as me shendet as me psiqik shum jom ka heki diqka prej abortit ishalla do zoti mbes sa ma Mens shpejt shtatzan e me largohet kjo ndjesi e keqe qe me ka mbet edhe pse nuk guxoj te mbes njeher nga ana mjeksore edhe njeher ishalla do zoti te gezon sa ma shpejt ty dhe te gjithav qe i kerkojm femijet
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Amin amin , flm për duat e juaja
Vajza 01234 (1 javë më parë)
Al.Lahu ju falt fmi krejtve e nese nuk e ka shkru ne ket dynja at'het ne xhen.Netin e tij
Le L (1 javë më parë)
Zoti e di se kur eshte me e hajrit per nje cift te kete femije . Cdo caktim e ka nga nje urtesi te cilen vetem zoti e din . Uroj te gezohen sa me shpejt te gjitha nanat qe presin
Esa : (1 javë më parë)
A ll a hu ju plotesofte deshiren . U shtofshi e u trashegofshi me evlad te hajrit.
Umaraa Umi (1 javë më parë)
Faleminderit kenza
Kenza Ime (1 javë më parë)
uroj me shpirt qe zoti ta gezoj cdo femer me kete ndjenje dhe bekim

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?