Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-pediatrin

Çfarë ushqimi duhet të konsumojë vajza 5 muajshe?

Vajza ime hyri ne muajin e 5, tani i kam filluar nga pak mualebi me miell orizi. Cfare eshte e nevojshme qe te konsumoj tani? Cfare lengje frutash, po supe? Ju faleminderit.

Klara (6 vite më parë)

Dr. Niketa Koliçi - pediatre - neonatologe
Pediatri përgjigjet
Dr. Niketa Koliçi

Pershendetje Klara

Pervec mualebise me miell orizi, jepini edhe drithera te tjera te lengshme, leng molle apo dardhe, banane te shtypur, kungulleshka, karrota, patate...etj.

Gjithe te mirat.

/komuniteti