Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Prishja e dhembeve

Pershendetje doktoreshe, kam djalin 9 muajsh dhe ne analiza me ka dale pak anemik, e jam duke i dhene sirup per hekur, mirepo une brengosem se mos po ja demton dhembet qe i kane dale?

Ami . (7 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Përshëndetje Ami,

Përdorimi i sirupeve me përmbajtje hekuri, nuk shkaktojnë asnjë problem tek dhëmbët e fëmijës. Të rekomadoj që ta përdorësh atë duke u bazuar në rekomandimet e mjekut pediatër.

Të uroj gjithë të mirat.

/komuniteti