Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Gjuha e bardhe

Pershendetje, jam ne javen e 22 te shtatzenise dhe gjuha me eshte bere e bardhe dhe po me dhemb, sa qe po kam veshtiresi edhe me u pertyp. Cili eshte shkaku pse me eshte bere gjuha keshtu? Shume faleminderit.

Alberta A (7 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Përshëndetje Alberta,

Gjatë shtatezanisë gjuha bëhet e bardhë dhe e dhimshmshme nga prania e candidozes (mykut) Të rekomandoj të përdorësh tableta antimykotike të cilat nuk japin probleme për shtatezaninë.

Gjithë të mirat

/komuniteti