Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

Tema

Rasti i parë, lind një foshnje vetëm 525 gram

09.02.2017 - Diçka e pazakontë ka ndodhur në Kimberley, pasi atje ka lindur foshnja me peshë 525 gramësh.

Kjo ka ndodhur saktësisht në një gjendje kur nëna e saj nxitoi në spitalin Kakamas teksa dhe lindi foshnjën në mes javës së 22 dhe 25-të të shtatzënisë, njofton Klan Kosova.

Foshnja lindi madje gjatë rrugës në autoambulancë, ka raportuar nëna e tij e cila shtoi se kur mjekët e panë atë dhe foshnjën e saj mbetën të shokuar.

Mrekullisht Lee-Anne Adonis, tashmë peshon 625 gramë e që mjekët thanë se ai nuk ka asnjë problem shëndetësor madje do të zhvillohet sikurse të gjithë fëmijët e tjerë.

Burimi: gazetaexpress

Boa Shq (1 vite më parë)
Nuk eshte hera e par qe ndodh..ndoshta hera e par qe e marrin vesh gazetat..kunata ime ka lind 2 binjake ne javen e 24 njeri 700 gram e tjetri 520 gram por per nje infeksion binjaku 700 gram nuk ja doli e ndersa binjaku i vogel sot eshte gati 2 vjrc dhe eshte me i shkathet se femijet e moshes se tij..e vetmja gje eshte se e fitojn imunitetin shum veshtir dhe duhet shum kujdes
** Happy Mum** . (1 vite më parë)
Masha-llah falenderimi i takon vetem all-hut per kete mrekulli.

/komuniteti