Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

Intime

Frika nga intimiteti
16.02.2015 - Frika nga intimiteti në përgjithësi është një fobi, ankth dhe çrregullim social që...
Jeta seksuale tek femrat
28.01.2015 - Udhëzojeni të dashurin në dëshirat tuaja. Aftësia e mashkullit për të interpretuar...
Erotika dhe kënaqësia tek gratë
19.01.2015 - Gratë i përjetojnë kënaqësitë intime në shumë mënyra: fizike, emocionale, shpirtërore,...
Dashuri pa grindje
13.01.2015 - Ja disa këshilla që ju ndihmojnë të ndaloni grindjet në lidhjen tuaj me partnerin:   Mos...
Si të kontrolloni xhelozinë
05.01.2015 - Është xhelozia duke ju shkatërruar marrëdhënien tuaj? Nëse xhelozia po kërcënon...
Sekretet e lidhjeve që i mësojmë në mënyrë të vështirë
30.12.2014 - Nga çdo lidhje juaj keni mësuar diçka të re, apo jo? Edhe pse në shikim të parë nuk...
Çifte, kujdes nga herpesi gjenital
22.12.2014 - Herpesi gjenital është një infeksion viral i karakterizuar nga lëndime oseplagë rreth...
Çfarë duhet të dini për gruan tuaj shtatzënë
Është shumë e rëndësishme që gjatë muajve të shtatzënisë, bashkëshorti të dijë të sillet...
Si ta largoni xhelozinë nga partneri
08.12.2014 - Xhelozia mund të shërohet, ja si mund të veproni me partnerin:   Tregohuni indiferente Mund...
Efektet pozitive për jetën në çift
03.12.2014 - Shpesh duket e pabesueshme dhe e paarritshme krijimi i një lidhjeje e cila karakterizohet...
Gjërat që duhet të bëni para se të bëni fëmijë
01.12.2014 - Para se të vendosni të bëni fëmijë, këto janë disa nga gjërat që duhet të bëni: 1....
Ndikimi pozitiv i dashurisë në shëndet
Faktet e fundit dëshmojnë se dashuria është e mirë për shëndetin. Nëse jeni të martuar, bashkëjetoni...
Poza të yoga-s që ndihmojnë jetën tuaj seksuale
07.11.2014 - Këto janë disa poza të yoga-s që do t’ju ndihmojnë të jeni më aktive dhe me...
Këshilla për një lidhje të lumtur
03.11.2014 - Ja çfarë duhet të dini që të krijoni një lidhje të lumtur me partnerin tuaj. Këto...
Ndikimi i stresit të punës dhe obligimeve në lidhje
29.10.2014 - Edhe pse jo aq shpesh sa tradhtia bashkëshortore apo problemet financiare, stresi dhe puna...
Infeksionet seksuale, rrezik për sterilitet, si dallohen
22.10.2014 - Por, disa infeksione mund të transmetohen edhe në mënyra të tjera siç është kontakti...
Dëshira juaj seksuale është e lidhur me ovulimin
20.10.2014 - Nuk është rastësi që shumë gra përjetojnë një rritje të dëshirës seksuale rreth...
Kur pasioni shuhet
08.10.2014 - Falë filmave dhe romaneve romantike, ne supozojmë se në qoftë se në të vërtetë e...
10 gjërat që burrat nuk i vërejnë tek gratë
29.09.2014 - Sado që gratë mundohen të duken bukur, t’i kushtojnë vëmendje vetes, të shpenzojnë...
Çfarë bëni ju të dy pas dashurisë?
24.09.2014 - Gjumë, ushqim, apo pak televizor? Shpesh dashuria pasohet me gjeste që mund ta bëjnë...
Nuk është mirë të mos grindeni asnjëherë
24.09.2014 - Ju mund të mendoni se do të ishte mrekulli në qoftë se do mund të kishit një marrëdhënie...
Lidhja me partnerin ndikon në psikologjinë tuaj
24.09.2014 - Lidhjet e afërta janë të rëndësishme për mirëqenien. Vetëbesimi është një gol...

/komuniteti