Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

VIP Intervista

Nina, hirësia e familjes!
Ju kujtohet Yllka Gashi, që ka luajtur në serialit “Familja Moderne”, e që të gjithë...
Një shtëpi me fëmijë, është shtëpia më e bukur në botë!
Alketa Gashi është moderatore e programit të mëngjesit në RTK, por moderon edhe programe të tjera...
Jam e bekuar nga Zoti!
Teuta Kurti njihet si këngëtare me vokal të jashtëzakonshëm, që u bë e njohur nga “Ethet...
Fëmijët janë vetë jeta!
Aurita Agushi është ndër aktoret më të suksesshme për momentin në Kosovë. Ajo ka aktruar në...
Mrekullia ime ka vetëm një emër, Majda!
Fitore Rexhepin të gjithë e njihni si moderatore e disa programeve në RTK. Fitorja sapo është bërë...
Astriti, baba i përkryer
Bebaime kësaj radhe ju sjellë intervistën e bashkëshortes të aktorit dhe skenaristit të njohur...
Tiara na mbush shtëpinë me plotë gëzime
Hekuran Krasniqi njihet si këngëtar i baladave. Ai deri tash ka bërë disa këngën që kanë bërë...
Djali ma ndryshoj jetën!
Reperi i njohur Luan Mahmutaj, i njohur si Loco para një viti është bërë baba. Ai ka vite që është...
Dioni dhe Ea dy engjëjt që ma zbukuruan jetën
Vlora Merovci për vite të tëra ka aktruar në serinë kosovare “Familja moderne”. Ajo,...
Nënë e katër fëmijëve
Aktorja e mirënjohur Adriana Matoshi, përpos që është aktore e përkushtuar në punën e saj, ajo...
Ditea dhe Hera ma zbukuruan jetën
Visar Peja është këngëtar i shquar i muzikës popullore. Deri sot ka sjellë para publikut dhjetëra...
Së shpejti nënë për herë të dytë
Adelina Thaçin - Meta të gjithë e njihni si këngëtare e talentuar, e cila ka fituar shumë çmime...
Teo, dhuratë nga Zoti
Delfina Krasniqin e njihni të gjithë. Sa herë e hapni programin e mëngjesit në RTK do ta shihni...
Në pritje për t’u bërë nënë për herë të dytë
Flora Haradinajn e njohin të gjithë. Ajo prej vitesh prezanton Loton në RTK. Po ashtu Flora, është...

/komuniteti