Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-andrologun

Spermogrami pa asnje spermatozoid!

Pershendetje doktor Jemi nje qift nga Kosova dhe e kemi nje problem burrit tim i dul spermogrami pa asnje spermatozoid ne Kosove saktesisht ne prishtine e ka bere ne 3 vende qe dy vite gjithmone i ka dalur mire dy here e ka mirpo ni dite vendosi me bo perseri dhe i doli keq mbetem te habitur dhe e perseritem ne dy loboratora perseri apet doli keq dhe shkuam ne shkup edhe aty doli keq pa asnje spermatozoid edhe pas centifrugimit dhe na propozuan qe ti bejme testiset operacion per me bo ivff edhe aty nuk gjeten qelizat na than vetem me ndonje sperm donatore qe doni ju lutem a keni ndonje keshille sepse jemi shum te shqetsuar . Me fal qe e zgjata shume gjdo te mire

Fikrete Fiki (7 vite më parë)

Dr. Evin Dani - androlog
Andrologu përgjigjet
Dr. Evin Dani

Pershendetje, me aq sa ne jemi te informuar koleget e Kosoves kane arritur rezulatet te mira me ane te teknikave ndihmese te riprodhimit. Dhe informacioni per gjendjen tuaj qe na keni derguar te realizuara ne keto klinika, mendojme qe jane bere te gjitha, dhe propozimi qe ju kane bere juve per donatore, eshte nje nga menyrat e zgjidhjes se problemit e drejte. Per te vendosur konkretisht eshte ne dore tuaj.

Ju faleminderit!

/komuniteti