Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-dermatologun

Renja e flokeve ne pjesen e siperme te kokes

Pershendetje, me jan rralluar floket ne pjesen e siperme te kokes, floket po thujse me kan ra gjate gjithe jetes, por tash ka fillu te me shqetesoj ku dhe frizerka me tha se tu kan dobesu floket ne pjesen e siperme, theksoj se me kruhet kryte ne ate pjese kam si djegije te lehet apo dhimbje te lehet here pas here ne ate pjese te kokes ku kam dhe zbokth, floket i pastroj nje dite po nje dite jo dhe i kam shume te yndyrshme a ka ndonje gje qe dueht beje dhe te parandaloj kete gje.

Alea Morina (9 vite më parë)

Dr. Shkëndije Dobruna - dermatologe dhe dermatokirurge
Dermatologja përgjigjet
Dr. Shkëndije Dobruna

Pershendetje,

Menyra se si e pershkruani renjen e flokeve duket se keni crregullim hormonal. Ju duhet te beni analiza hormonale te cilat pershkruhen pas ekzaminimit mjekesore i cili duhet patjeter te behet per shkak se disa deme qe mund te behen nderkohe jane te pariparueshme.

Cdo te mire.

/komuniteti