Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dhimbje qafe
Prsh a ka ndonje nen apo grua ketu qe vuan nga dhimbja e qafes. Ka kohe qe me dhemb ana e majte e qafes ka filluar nga dhimbja e kokes dhe dhimbja u ul deri tek qafa. Kur coj koken lart me ther ne anen e majte te qafes. Edhe doren e majte mezi e leviz nganjiher. Kam kontaktuar me doktorrin por deri tani me kan dhen vetem qetesues sepse than qe vetem
dhimbje muskulare eshte por ngaqe po zgjat shum me rekomanduan edhe skaner te shofim pse spo pushon ajo dhimbje. Desha te di a ka ka ndonje tjeter qe vuan nga e njejta gje te ndajme eksperiencat ca ju ka thene doktorri juve dhe si e menaxhoni dhimbjen?
Ju falenderoj paraprakisht.
My Sweeties (2 muaj më parë)
My Sweeties (2 muaj më parë)
Shum faleminderit luna. Shyqyr zotit qe te ka kalu edhe ty se un ne keto momente qe po shkruj me dhimbje jam. Tapo shikoj me farmaci e blej ate vaj e ndoshta me ndihmon edhe mu ishalla.
Luna Luna (2 muaj më parë)
Shiko apo mundesh vaj magnez me gjet neser barnatore e besoj qe ka se sportistat e perdori per muskuj .futu ner dush me uj pak si te nexht qat pjes te kokes/qafes mbaje pak ujt qashtu pastaj del shpejt edhe e ban me qqsi vaji edhe le ta mesazhon/ngjesh dikush nga familja qafen/koken.edhe mua me ka dhimt shum qafa dikur edhe koka sa syt smujsha me i qel ,kam pas bllokad ne qaf tu i dhan gji bebit gjithqysh.kam pa terapi e sene tjera sen hajr sme bajshin deri sa ja kam nis vet e burri ma ngjashke ma kurr sme dhemb shyqyr zotit se shum nsiklet jam kan
My Sweeties (2 muaj më parë)
Faleminderit kenza shyqyr qe te ka kalu por edhe un boll kam frik mas me del problem me unaza se nuk e kam rujt vedin kurr e vec vedit ja kam ba. Mezi e pres me me ardh letra nga spitali me ik me e ba skanerin ta heq kyt stres se boll po kam dhimbjen e qafes.
Kenza Ime (2 muaj më parë)
Une kam pas problème por tek une ana e djathte,5 muaj kam ba kinésithérapie, kam be radiografi me ka dale vetem tkurrje muskujsh dhe nuk kalonte dhimbja,edhe ilaqe kam perdor kunder dhimbjes,mandej ilaçe kunder ndezjes se muskujve..kam vendos gomen me uje te ngrohte ne qafë, doktori i kines me tregont3 tekina si me ba ushtrime edhe ne shtepi dhe pas 5 mujash mezi me ka kalu...une ta besoj sepse shume kam hjek.por une kam 3 femije,djzlin e mbaja ne krah,gjithe diten me vajza me pune pa pushu ndoshta ajo keqesonte me shume..mandej varet nga pozicioni gjate gjumit.jastaku..une perdori vetem jastzk ortopedik perndryshe me persir jatak tjeter krejt shtangohel ne pjesen e qafes....thoja kur ta beje radiografin ku me dit cka do del sepe edhe kisha dhimbje edhe smund te levizja...konsultohu gjithsesi me doktor nese.nuk kalon dhimbja
My Sweeties (2 muaj më parë)
Faleminderit lea per pergjigje. Edhe doktorri me tha nese do mund te rekomandoj per fizioterapi por ke per te prit shum koh tha se per shkak te koronavirusit I marrin shum ngadal punet edhe I thash ok po marr medikamentet nderkoh por per fat te keq sme ndihmuan. Ishalla me ndihmojne edhe mu se vec nje zot e di cpo heq. Don zoti ske ma problem as ti Lea
Lea Sadiku (2 muaj më parë)
Po qafa edhe mu m'dhem , kur rri ma teper n'kom ose kur i jap vajzes gji. Mu mjeku mka drejtu per fizioterapi , amo jo medikamente. Edhe ti shko bon fizioterapi se te ndihmojne shume.
My Sweeties (2 muaj më parë)
Ishalla skam te njejtin problem edhe pse frik kam boll se mka kap edhe kurrizi tash 2-3 dit. Mezi pres me me ardh takimi per me e pa cfar problemit kam. Shyqyr zotit si asht ma mir familjarja jote se jam vet ashtu e di ca ka heq.Sa ta shoh cfar problemit kam do konsultohem edhe me mjek alternativ se boll hajr bajn edhe ata. Shume faleminderit per pergjigje.
**mah-babies* * (2 muaj më parë)
Nje familajre ime ka pas shqetesime keshtu sikur ti,por asaj i ka then qe ka telashe me unaza,e eshte shku nshkup tek nje mjek alternativ,e i ka bo disa terapi e tash eshte me mire.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?