Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

mirmengjes
Mirmengjes nena te dashura
U be nje vit qe po tentoje per nje bebe por akoma asgje ,kisha shume shpres tek procedura e IUI por te dyja procedurat e bera deshtuan.Nuk e di pse mjekur nga nje anen thot cdo gje eshte ne rregull vetem se vezoret te zhvillohen me pak vones pasi ndikon edhe mosha pasi sapo kam mbushur 35 vjec .Nuk e di por me ka kapur nje merzitje qe nuk duroj dot me asgje
Ova Ova (9 ditë më parë)
Bjondina Shala (1 ditë më parë)
Fjolla vekshi qitet me tegell
Bjondina Shala (7 ditë më parë)
Fjolla neper gra
Dorina Tina (9 ditë më parë)
Un edhe vekshin e jam ngjesh e qka skam provu por kot me ivf e par dehstit Zoti e pata sukses tash e kam djalin gati 9 muaj
Dorina Tina (9 ditë më parë)
Ova un tri her kam bere iui pa sukses me duket veq humbje kohe te kisha preferu me ivf nese ki mundesi mos me humb me shum koh , ishalla te gzon Zoti me femij te shendosh
Fjolla Fjolla (9 ditë më parë)
Bjondina,sie esht kjo qite vekshin,edhe ku behet
J A J (9 ditë më parë)
Inshallah Zoti te gezon sa me shpejt e dashur , nuk kam asnje keshill tjeter perpos mundohu me anashkalu Stressin sepse une jam e shendosh perveq teroides dhe shtatzanin e par nga stressi dhe presioni madh nga njerzit nuk mbeta 7 muaj , dhe kur mbeta nuk deshi Zoti e abortova( abort spontan)!! U merzita extrem shume dhe e disha qe po te rrija me nje vend ketu ku jam nuk do me kalonte aj stress i madh! Shkova ne pushime dhe atje u relaksova mjaftushem , u qmalla dhe me familjaret dhe per shtatzani e lash ashtu te ndodhe spontanisht jo me me plan , sepse per mua ishte nje tortur e vertet !!! Çdo muaj duke e rusjtur ovulimin , teste negative vertet ndjenj e keqe! Dhe pasi u ktheva prap ne shtepi kisha mbet shtatzan perseri dmth mujin e 3 pas abortit! Tash elhamdulilah kam vajzen gati 8 muajshe! Nuk eshte fare e leht por te pakten mundohu mos u fokuso vetem a de mbetem ket muaj , nuk mbeta , kur do mbetem !! Qetesohu !! E inshallah don Zoti tr gezon sa me shpejt !
Kila (9 ditë më parë)
Ova ova te lutem mos hup ko beja ivf sa sikeber 40 se unekom kal 40 osa po merzitana mapas ni femi qe dy her bera ivf nuk pata sukses edhe pse methot mjeki gjethqk osht nrregull po mosha te un
Bjondina Shala (9 ditë më parë)
Provo qite vekshin,se shume kam ndegju qe kan pas sukses.Nese nuk te ben mire dam ste ban kurgjo
Anisa111 (9 ditë më parë)
Vazhfo direkt me procedur ivf shancet jane me te medha se iui . Mos humb kohe kot . Cdo gje vjen kur zoti e cakton mos u merzit

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?