Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Marrdhenjet bashkshortore, per nenat me femij
Pershendetje nena , shpresoj qe jeni mir ju dhe bebat . Deshta me ju pyet si i keni punet me burrat meqe jeni dhe me femij sepse un edhe burri im skemi hiq koh per njeri tjetrin, un spo kam koh as per vete bile me dy fmij .. me ze gjumi shum shpejt nmbremje me fmijt dhe shpesh po ziena me burrin sepse thot sikur jam e ftofur sikur un se kam mendjen te ai , ne nderkoh ju qe keni fmij vet edini se si esht.. e kam mendu gjithmon qe mkupton ai, mirpo tash kohen e fundit ma ka thon qe demek un i dukem si e ftoft.. un i kam then qe sme bon komplimenta si perpara ose nganjer kur i fol un ai iq se ka mendjen.. sedi cfar tboj qe marrdhenja tboet si me para..
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Un punoj te henen prej 14.00 deri 20:40 , te ejnten poashtu orari njejt dhe te shtunen prej 12:00 deri 20:40 .. mendoj se kaluese edhe kjo situat, durim duhet
J A J (1 muaj më parë)
Anisa ti i paske femijet tr vegjel !! Vajza 5 muajshe eshte e veshtire , une kete qe e kam dhe kur e kisha me te vogel nuk kisha kohe sa kam kohe tash ti perkushtohem vetes ! Ne çfare orari punon ti ? Seshte patjeter grim i detajuar ( i rend) pak qerpiket , vetullat , buzet ne varet bga shija jote si femer ! Si do qe te pelqen ty , tash per ne shpi asnjera nga ne s besoj qe vishemi dhe grimohemi çdo dite! Por nje organizim sado pak kur te kesh me shume engjeri bej diqka per veten , ti te ndihesh mire me veten kupton ? Mos e mendo aaa do i beje pershtypje burrit kur ti ne syt e tu dukesh mire besoj qe reflekton dhe tek burri ! Gjithsesi mos u stresso i paske femijet e vegjel nuk e ke te leht!
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Pershendetje e dashur, flm per komentin dhe eksperiencen tend qe e ke shkruajtur, un kte kerkoj , te di pak a shum ju si organizoeni. Un vet jam 26 vjet dhe fmijt djalin 2 vjet egjysem , vajzen 5 muaj. Dmth me kohen po msoem dhe fitoj eksperienc po mduhet pak koh qe tja mar rendin organizimit. Burri im esht shum i qet edhe i kuptueshem . ( pak dje veq me erdhi inat kur biseduam per temen dhe mtha qe ka femra plot , sesht ashtu ndoshta edhe mka provoku, tha qe i dukem un gjithmon e zen dhe sgjej koh ) . Ama mendoj se koha e boj t veten, duhet pak t ambientoem me dy fmij.. plus tash edhe me pun ja nisa.. me duhet balanc nga te gjitha anet .
J A J (1 muaj më parë)
Prsh ,nese e ks burrin e kuptushem dhe te qet qe te ndihmon me femijet pak a shume ti kurdo qe gjen kohe per vete merru me veten. Une per tu ndje e para punes mire me veten çdo here qe flen vajza ne gjumin e nates po nuk pata ndonje pune mw tw rendesishmw ose urgjente hy dhe bej nje dush. Kur flen ne drek si psh sot bera pak grim u rregullova , burri iku ne fitness dmth kur vjen burri do dalim pak bashk . Dmth gjeta pak kohe per veten por per momentin nuk jam e punsuar dhe te kuptoj ty qe punon e ke me te veshitre ! Por organizohu pak a shume dhe do jesh me e kenaqur ne te gjitha aspektet inshallah ! Çfare moshe i ke femijet ?
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Mvjen mir per ty arta, mendoj se je shum e organizuar edhe them t lumt per organizimin qe ke. Edhe un kam nis e mendoj, edhe si perfundim del qe me mungon organizimi. Sepse nese jemi me t organizuara besoj koha gjindet per t gjitha. Tpershendes
Arta Juka (1 muaj më parë)
Kur lexoj kesi lloj komente them me veti qenkam e bekuar me ket burr qe kam,une jam nan e 5 femive,burri punon une jo i rriti femin une arrij te gjitha mi ba,edhe burrin se lo anve as aj su mle kshtu qe kur vjen puna per dashuri menjeher e gjejm zgjidhjen nuk kemi ksi ankesa jo po lodhem jo spo dukesh bukur anej knej,une e mbaj veten plus edhe ushtroj,edhe burrin e knaqi e me knaq,elhamdulilah mir deri tash,e gjyna osht mu anku ju me ka 1 femi ose dy rregulloju mos u anko mos e le anve burrin po as aj mos te laje ty anve
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
Melossa Aliu, edhe un kam mendu qe mkupton burri , se nganjeher ja le fmijt me i shiku per pak or, mirpo u cudita kur mtha mua qe un i dukem si ndryshe.. ne nderkoh qe un kam 100 pun , fmijt , nshpi plus pun 50%
Anisa Swiss (1 muaj më parë)
DorinaTina , kur te bohesh me dy esht akoma edhe me teper angazhim. Po e mendoj kur isha me ni fmij esht krejt ndryshe se sa kur je me dy , skam koh per asni gje, plus ka dy jav qe ja nisa edhe me punu 50% , punt e shpis fmijt edhe koh per vete iq e iq po e me burrin at koh qe shifemi me fmijt mirremi e per njeri/tjetrin hiq spo e gjejm mundsin.. ndoshta esht situat kaluese, sedi.. po nganjer e mendoj prej 24 orve qe ka dita nese organizoemi mir mund te gjejm koh pak per veti e pak per burrin duhet me e bo ni balanc se kshu as un sdihem mir e as ai. Faleminderit per komentin
Melosa Aliuu (1 muaj më parë)
Shum normale qe nuk munet me kan si ma heret ni fmi ta ndrron komplet rutinen e le dy e ma shum une jam me dy perveq ditave qe jom e smut une ose fmit sun merrna qaq me veten se ne pergjithesi po sun e shoh une veten qashtu se jo qe mthot burri diqka me kupton shum edhe teper me nihmon si me fmij e si me pune te shpis kur eshte ne pushim normal
Dorina Tina (1 muaj më parë)
Anisa un me nje femij e spo kam koh per veten se di burri shpesh po mthot qysh je bo se veq pun te shpis kajher po them me veten mi lon krejt e mu vesh mu ly e me dal me shetit me ju bo bile e mir masi kshtu qe po thush edhe ti sme jep komplimente hiq , edhe ai punon e po me thot stresi stresi kur vjen i lodhur lun me djalin as qe ka koh per mu , se di them me vete kur behem me dy apo tre femij se di si do dukna hahah e kam shpin e madhe e me vjehrit e musafir , djali si rrin kerkujt edhe ne banjo me mu vjen shpesh po i bertas pa pas faj ai per shkak nervozes teme ishalla nuk po hy ne gjynah me to se i vogel , se di as vet qka me bo sjam nje qe di me josh burrin edhe pse thojn duhet qashtu me u regullu epr burrin se keshtu as qe ti hedh syt met pa me flok pa kreh e pa u ly edhe pse mendoj qe aty vrehet dashuria se qysh do qe je kur e don njer person e don ne qfar do situate , po tash te miren e lakmojn ndoshta qe punojn dalin shohin femra te regullume me i krahasu me ne e se dijm sa obligimet i kemi ne ne shtepi e sa punet po burrat sna kuptojn

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?