Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Jashtëqitja e fëmijës

Te dashura nena kam femijen 5 muaj po gjithehere ka pas problem me jashteqitje ka 3 dite ska dale po tash po del shume trashe po del shume pak e kam me gji dhe tash kam fillu me jogurta te pemve per femije qe jane po qka te bej?

Mili (12 vite më parë)
Erza (12 vite më parë)
Mili jepi leng dardhe ose kumbulle se edhe vajza ime te njejtin problem e ka, eshte 5 muajshe dhe kam fillu me ushqy e tash si ti jap leng te dardhes del pa problem ose jepi dardhe te fresket ja zien ja blun edhe ja jep, keshtu une veproj me vajzen time, tung, gjithe te mirat.
Diaaa (12 vite më parë)
Pershendetje, edhe mua me ka ndodh e njejta gje me vajzen time kur ka qene muajit e pare te lindjes edhe hala e kom kete te njejtin problem. Vajza ne fillim nuk ka pas jashteqitje ka kalu edhe 5 dite e kom pyet mjekun me ka thane kurgja nuk eshte pasi qe vajza ime vjell shpesh, e ajo qe nuk ka jashteqitje i bohet shendet, mirepo tash eshte 6 muaj kam fillu me ushqy dhe ju ka stabilizu jashteqitja sepse kur ka problem tash e ushqej me jugort te molles (HIPP) keshtu qe kur ki problem provo me ushqim te molles, une kom sukses ishalla ki edhe ti. Te pershendes.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?