Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-psikologun

Probleme me harrese dhe marredhenje seksuale

Pershendetje e nderuar, pasi qe edhe vet jam apsolvente ne fakultetin e psikologjise mirepo problemet nuk mund ti menaxhoj dhe problemi im me duket se rrjedh nga problemet familjare qe kam pas, tash me duket harroj shume dhe gjate marredhenjeve seksuale nuk mund te arrije kenaqesi! Si t`ia bej ti rikthehem gjendjes se meparshme? Flm per mirekuptim.

Lena Lena (9 vite më parë)

Dr. Dorina Bedhia - psikologe dhe pedagoge
Psikologu përgjigjet
Dr. Dorina Bedhia

Pershendetje Tina!

Me kaq pak informacion nuk di cfare keshillash te te jap. Cilat jane problemet familiare qe thua? Persa i perket harreses ne cfare konteksti behet fjale? Sa kohe ka qe kane filluar problemet seksuale? Mundohu te analizosh situatat dhe te fokusohesh ne pikat kyce te problemeve. Sepse gjetja e pikave kyce shpeshhere eshte baza per zgjidhjen e problemeve.

Te uroj gjithe te mirat dhe je e mirepritur!!

/komuniteti