Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Dhimbje barku

Pershendetje, Un jam ne javen e 12 + 4dit shtatezane,isha per vizite para tre ditesh dhe dokt me tha qe ke hematom por nk eshte me rrezik. Kam perdor utrogestan keto kohe dhe tani do ta nderpres sepse keshtu me tha dokt. Por un kam dhimje barku jo te forta por pothuajse gjate gjithe kohes. A eshte rrezik dhimbja e barkut? Faleminderit

Era Hoxha (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje Era

Prania e hematomes dhe dhimbjet e barkut, tregojne per rrezik deshtimi. Ne raste te tilla eshte i rekomanduar trajtimi me Utrogestan dhe spazmex.

Te uroj shtatzeni te mbare.

 

/komuniteti