Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Sa është i saktë kalendari kinez i përcaktimit të gjinisë?

Pershendetje doktoreshe, desha te pyes se sa ashte i sakte kalendari kinez i percaktimit te gjinise? Une e kam hasur ne shume websajte prestigjoze si baby center etj dhe ku rekomandohet perdorimi i tij, aty nuk e jep saktesine e tij, por une kam kalkuluar disa nga te afertat e mija qe kane psh. vajze dhe ka dalur i sakte kalkulimi, desha edhe mendimin tend. Faleminderit!

Njomza (3 vite më parë)

 • MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe Gjinekologja përgjigjet
  MD Mimoza Keta

  Përshëndetje Njomza.

  Me vjen keq, por nuk e njoh kalendarin kinez për përcaktimin e gjinisë.

Shto Koment

 • EduAr (3 vite më parë)
  Kalendari Kinez eshte fore, mu personalisht ne asnje lindje sma ka qellu...vec hajt argetim se njerezit kane qef me ju besu ketyne gjanave. Normal qe mjekesia se njef kete kalendar.
 • Merita (3 vite më parë)
  Tung Njomza, desha te tregoj se kalendari kinez edhe ne websajte ku mund ta hasesh thote se eshte 99% i sakte, dmth nuk eshte 100%. Mua ne femiun e pare me ka dale ashtu si eshte parashikuar ne kalendar, tani jam shtatzene, dhe sipas kalkulimeve me del prape djale por une po e pres nje vajze. Keshtu qe sipas pervojes time nuk eshte i sakte. Merita.

kthehu
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.