Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Pse ndodhin sekrecionet e kafta n shtatzani?

Pershendetje dr.Jam shtatzan 10+4.Ne javen e 7 kisha sekrecione ngjyr kaffe dhe pas dy jave mu ndalen pastaj dje dhe sod dmth ne javen 10 kam prap pak sekrecione kafe.Isha ne mjek me tha se bebi osht mir dhe ka 10 dit qe perdor utrogestan 100.Progesteron ...Dhe pre mama.Tani a mund te qeuhet kjo si normale apo qka me sugjeroni te bej . Ju prsh patci dit te mbar arta

Arta Bajrami (1 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Gjinekologja përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Arta

Sekrecionet kafe nuk konsiderohen normale ne kete moshe te shtatzenise, ndaj mjeku te ka dhene utrogestan.

Mos neglizho ne trajtim.

Të uroj shtatzeni te mbare .

/komuniteti