Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Per nenat nga maqedonia qe jan ne gjermani
Pershendetje mike shpresoj te jeni mir, nese din de njera te me informoj se cfar dokumenta duhen me regjistru fmiun ne maqedoni dmth me i cit atje Pasaport?, si shkon gjith procedura cfar duhet,,?? ju flm nese gjeni koh me mu pergjigj ..
Mami Ezanes (5 muaj më parë)
Mami Ezanes (5 muaj më parë)
Flm manjola, po au dasht me i perkthy kto dokumenta e ktuit,?
M N (5 muaj më parë)
Mami ezanes une n ks mirpo kur i regjistrova ne ks fmijen , eshte dasht qertifikata e vendit ku ka lind dhe qertifikata e marteses t prindve dhe qertifikatat e lindjeve t prinderve. Kto u dashten per me nxjerr e per mk spe di nashta t ndihmon naj nane tjeter .
Mami Ezanes (5 muaj më parë)
Drita flm. ne fakt nuk esht pytja per mu esht per nje te afermen time, beben e ka 3 muaj dhe don me regjistru atje sepse ktu si takon nenshtetsi, ndersa fmit e mi kan deutschepass..
Dritaaa .. (5 muaj më parë)
un jam ne austri po se kuptoj a shti tka lind bebja e don nmk me i nxjer pasaport apo si nese asht ashtu..un kir linda vajzen ktu e skish as pasaport u dasht me shku te ambasada e maqedonis ne wien me e nxjer ni leter per me kalu kufijt pastaj ne mk ja nxjera pasaporten letrat sa mkujtohen jan izvodi derzhavjansvo edhe nana baba me kan ati ndoshta kam haru edhe naj leter tjeter po atje ti tregojn tgjitha

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?