Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

femijet 16,17 muajsh
Pershendetje nena e di qe çdo femij eshte individual ne zhvillim por dua ta di sa peshojn dhe sa jane te gjate femijet e juaj 15,16 muajsh ose ju qe i keni me
te rrituar sa kan qen ne keta muaj. i imi me duket shume dobet edhe nje jave i ben 16 muaj peshon 10.200gr dhe gjatesin 84cm ( keto matje para 3 jave) ju uroj nje dite te mbare...
Rina Anir (5 muaj më parë)
Rina Anir (5 muaj më parë)
Mn shume mire e paska vajzen, ta kete shendetin bukuroshja.
M N (5 muaj më parë)
Vajza ime kur ishte 14mujshe e gjysm peshonte 11.600gram tash eshte 16mujshe sdi a ka shtu a jo ,me honger se len keq prej se ja ka nis haha. E gjat ka qen 80cm .
Rina Anir (5 muaj më parë)
flm Drita dhe Lena edhe mua me duket dobt djali po qka ma ba, ushqehet shume mire edhe naten e ben te qet por ter diten nuk ulet eshte shume i levizshem ndoshta per ket nuk shton edhe aq ne peshe. ti keni me shendet e jete te gjate...
Lenaa .. (5 muaj më parë)
Rina un djali im me 1 vit i pat 11.200gr 83 cm,tani eh pata pak me temp me 14 muaj eh pata te mjeku ne vizit e maten i pat 11,500gr tash djalin me 1 janar i ka ba 16 muja nuk di sa i ka se ktu nuk i masin qdo her,po shifet edhe ky asht tu zgat shumm..se nr 86 po i bin teshat te vogla qe 2 jav ja kum nis me ja vesh 92,edhe ky doket i dopt...poo veq inshallla me ymer te gjat jan....!!
Genta Genta 1 (5 muaj më parë)
Vajza ime 20 muajshe e gjate 90 cm e matur para disa jave. Peshon dikun 13 kg.
Dritaaa .. (5 muaj më parë)
vajza jeme 17 muajshr peshon 10.300 kg po e gjat asht 90 cm kjo e gjat po e zaift asht ka lind 4 kg dhe 55 cm po asht shum aktive edhe nuk han aq sa duhet

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?