Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pytje për bukën tek fëmijët?
Nena nga kur keni fillu me ju hedh buk ne ushqim fmijeve ?
T.s <3 (3 muaj më parë)
T.s <3 (3 muaj më parë)
Faleminderit shum edhe un pi qes nga pak e i pelqen kur ja boj me pak buk flm gjithav insha llah ju rriten bebushat e juv
K K (3 muaj më parë)
ngavaret nga femia un qiken e madhe mas 1 viti e me shum kam fillu me i dhan ose me i shtu buk ndersa ksal 8 muj kam fillu ne sup po ja qes pak do grimca buke se me pesh e kam 8.500
Eli Shala (3 muaj më parë)
Tina une prej qe kam fillu me ushqim,nga pak buk ne supe ,dhe nga pal kifle .Ketu jane kiflen shume te mira dhe femija mi i hajn me qef !
**mah-babies* * (3 muaj më parë)
Prsh Tina un tmit si kam msu ashtu me buk aq,edhe at me shum me tzez apo thekre,kte tbardhen e perdorim shum pak edhe ne shtepi.Kur bej te kollomojt ja bej me kos ndonjeher,apo me qumesht si pershesh.Ne pergjithsi me shum lakmon nga gjellat se buka.
Arieta D (3 muaj më parë)
Une e kam djalin 2 vjet e gjysme dhe kur ha gjella nuk i jap buke hic, kshtu ashtu buka e bardhe seshte shume e shnetshme, ne mengjes i jap ve ose te perzhitme ose te ziera vec te bardhen e han te kuqen se don hic kur ia zij e ja jap nga dy te bardha te ziera, pas nja nje ore i jap naj peme, deri tash e ka pi ni shishe qumesht para gjumit, tash spe don hic, ose i jap pershesh me kos here me buke here me palente ose miell te kallamojt, ne dreke gjelle po jo te gjitha i han, andaj kur ka divka qe ky se han ja ziej nje kaqik dhe makarona me djath, ne darke shpesh i bej supe me perime edhe thjerreza, pra shume pak buke han, vec kur ja persheshi me kos nja tre here ne jave nga nje racion, edhe makarona qe jane karbohidrate nja dy tre here ne jave han nga nje racion, poashtu orizin qe ka karbohidrate e han nje here ne jave edhe kete pa buke. Poashtu kam gjet ne viva market makarona me miell te kallamojt dhe disa te kuq me miell thjerrezash ishin, po kto te fundit spo i han me qef, po e vren shijen qe seshte bash makaron haha.
Bebi Bebushi (3 muaj më parë)
Tina siar mas moshes 1vjeqare nese ka nevoj psh vajzen time 5 vjeqare e ushqej pa buk vetem me gjelle mengjes han buk apo drithna mvaret por me gjell ska nevoj por i kam vajzat me pesh per mashalla e skan nevoj nese beba jote ka nevoj shtoji pak si ban asgje keq

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?