Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

nena me ndihmoni ju lutem shume
si jeni nena me falni per cdo shqetesim desha ta ndaj me ju kete te keqe qe e kam me kane kapur te vjellurat shume mbreme gatise cdo 10 min kam vjellur ne oret e vona shkova ne spital mirepo mjeket me thane se eshte normale po tan kohen qe kam vjellur vetem uj dhe me pas leng i verdh jam keputur shume nuk mund te rri ne kemb kam shum te vjellura sot e kam te shkoj te gjinekologja ime ju nena a ju ka ndodhur tju mundojne kaq sbume te vjellurat me besoni jam shume keq
Shkurta Berisha (1 vite më parë)
Diella Bajra (1 vite më parë)
Shkurta edhe une jam njesoj, tan diten e naten ne banjo tu vjell ma e keqja eshte se spo muj me hanger kurgjo as uje me pi vetem vrer po vjelli, ka fillu fyti mem djeg sa shume tu u mundu, jom kon te mjeku me tha se nuk osht asgje vetem mu mundu ushqime te lehta ma ka qit ni infuzion po nuk me ndihmoj kurgjo, me tha se deri ne 12 jave kshtu ka me kon, bebes nuk i bon kurgjo dom, mos u shqeteso e dashur ishalla na ndihmon zoti e shkon mire gjithqka deri ne fund
Bebi Noar (1 vite më parë)
Un 8 muj e 2 jav edhe hala po villi, kurgjo sosht hiq mos ta nin se un nfillim edhe gjak kom vill
Lalja kles (1 vite më parë)
Pershendetje shkurta edhe un kshtut jom kan ne javen e 5 ton naten kom vjell po kur shkova te mjeku mtha osht normale e mora ni infuzion Tani jom kan te gjinokologu jem mtha qe ndodh je helmu najsen n ushqim nuk o kurgju mos u bo marak njojt jom edhe tash un veq qe po ha pak ma mir e po villi ma pak te uroj shendet ty dhe bebit
Nina Aa (1 vite më parë)
Shkurta ishalla te kalon sa ma shpejt veq ma mire qe i ki kto simptoma ne fillim te shtatzanise une tash ka fundi cdo nate jam kshtu sdi a kom force per ne lindje. Ma e keqja qe gjithcka po mhaet po krejt me te vjellura .
Ornela Nela (1 vite më parë)
Shkurta keshtu kam qen edhe un derisa i kam ba nja 4 muj e gjys.. q do dit kam vjell q do gje as ujin s kam mund ta pi derisa kam humb 10 kg por shyqyr zotit bebi ka qen mir gjithmon.... provo ndonje veze te zier se un vetem ato se myndohesha ti haja pak se gjerat e tjera si shifja me sy. S kisha as gjum as qetsi nga ajo gjendje po shyqyr kaluese esht s ke qa ban
(1 vite më parë)
ke shum lukth prandaj...kur te vij per te vjellur pi ose ha ndonje gje direkt se te kalon...sidomos ne mengjes
N K (1 vite më parë)
Ohh keshtu isha edhe une deri sa ta ndin gjall qe thojn, diten e pare te javes se 7 jom smu nje muj kam qene e shtreme me infuziona pastaj nje muaj tjeter nga pak tu u ngrit tu dal me ec nrelacione tshkurta se nuk kisha fuqi. Veq kalon perniher te qelen syt niher per niher kurgjo nuk te ndihmon as infuzion as kurgjo, bebes nuk i bon dom kurgjo mos ki dert. Shtatzani te mbare
Shkurta Berisha (1 vite më parë)
Tanna.e dashur nuk mundem te ha hic asgje kur ndegjoj per ndonje ushqim me vjen pee te vjellur e jo me te ha edhe ujin qe e pi e vjelli ne moment u keputa fare kom frig mos po i ben dem bebes dicka
Tanna . (1 vite më parë)
Shkurta shume nirmale eshte e dashur, tjeter qe ti lodhesh shume ,amo varet qysh te rrok shtatzania. Merr xhenxhefil e pij qaj veq me te ne mengjes, buk e djath e gati naj peme a qka te hahet se une mundime kom pas shume e jo te vjellura,po as uje skom mujt me pi aq qe me ka mundu. Te kalon se shpejti pas muajit 3-4 , beba rritet pa gajle rri,veq ti qe lodhesh se tjerat jan ok.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?