Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

A keni ndonje ide
Nena pershendetje. Tash i bona 37+3 isha sot e bera nje ctg edhe doli mir. Tensioni ashtu me rri 130 me 90 dhe po perdor hapa. Problemin e kam me entjen e kembeve. Ju kam shkru edhe me heret per ket problem por tani veq po shkon tuj u zmadhu deri tek gjuri me ka ardh e entja po don mem kersit lekura aq te forta e te fryra mu kan ber kembet. Mjeket si qdoher bejne komente por ste kryejn pune asgje. Me thot jo esht prej nxehtesis apo prej peshes por sme jep asnje keshill si me e zbut lekuren se ne zor jam. Terminin e fundit e kom me 1 ose 2 shtator e deri ateher ka mem kersit lekura nese vazhdon kjo entje. A keni ndonje ide me qka me e zbut lekuren ndonje krem apo diqka qe nuk shkakton deme. Po i fus ne uj te ftoht normal pak me flladiten por nuk ndikon asgje ne zbutjen e lekures. Qe keni ndonje ide ju jam mirenjohese. ju pershendes
Ede Ede (1 vite më parë)
Jehona Elshani (1 vite më parë)
Shpresoj t lindim me shpejt
Ede Ede (1 vite më parë)
Jehona ashtu i vendosi ne uj qdo mbremje e pastaj ne jastek por qe 1 muaj hiq smu kan qajun as ngjum as me uj as e jastek mi vendos. Po nuk po e di sa me gjat shtatzania. Mjeku mka than asht ma.mir sa ma shpejt me lind po qka me ba un skam dhimbje as kurfar shenje te lindjes. Ndoshta do shkoj deri 40 jav keshtu e prandaj pyeta mos ka noj menyr me zbut lekuren se me mu qaj kamet ska shanca badihava njejt dit e nat i kam
Jehona Elshani (1 vite më parë)
Un jam 39+2 zmr ndoniher them me jan ber njejt kembet fillim e mbarim prej te ajurit po mbaj n uj te qeshmes uj t ftoht dmthn edhe vendosi ne jestek gjat nates kjo te ben pun kjo m ben pun mua t pakten shpresoj lindje t leht e dashur.
Elsa >>>> (1 vite më parë)
Ede un nuk kam qen shum e enjtur ne shtatzanine e pare por lekura me eshte care kudo ne bark ne gjoks dhe mbrapa gjunjve.Ndonjehere me kap nje stres i madh kur e shoh veten por sic e the edhe vet gjith sakrifica ja vlen per engjejt tane.
Ede Ede (1 vite më parë)
M N flm shum do e provoj me uj te kriposur shpresoj tme bej pune sadopak. Elsa per bese po kam frike me qahet lekura haha se per me duru po duroj ama qaq e ajne sa kur pe shoh vetin kah kembet pom doket tjeter trup haha. Amo ja vlen gjithqka per me pru ne jet ni engjull.
Elsa >>>> (1 vite më parë)
Ede ber duro edhe pak e dashur se qenke drejt fundit.Pas lindjes gjithcka do te normalizohet.
(1 vite më parë)
Ede ber e dashur eshte normale enjta , njejt si ty mu kan aj kembet deri tek gjuri, sa edhe une mendojsha qe do.mem pelcit pulpa e kembes mirpo ,i majsha ne uje me krip ashtu ma.pat pershkru "epson salt "e ka.pas emrin. Mu pak mu paten bo edhe prej aeroplanit se kur kom ardh te burri 15or rruge e kom qen shtatzan 5mujshe prej asaj kohe e deri kom lind kom qen e ajur. Mere do uje te vaket edhe hedhi krip edhe shtini ne to 2 her n ditje in sha A llah t ndihmon pak .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?