Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kolla tek bebi 3 muajsh !!
Mirmbrema nena .. Si jenii !
- Nena .. djali dje su kan mir hiq waallah .. prej n6 mengjes deri ne mbremje ka pi vetem 3 shishe me qumshtt .. shumm pakk edhe at me zor r pikke se smujke me mar frym prej hunve .. u nxxan ... po kullet kapak po gerrhat shumm .. tani prom ka kajtt shummm 2-3 pa u nal ka pat edhe temperatur e dmujta mo me priit ka 00:00 e kem qu npej nPediarti se su nalke tu kajt .. ami kur e kqyren tha se nukk asht i ftofun .. mir ashtt mu shkrujten do pika per hund edhe sen moo :/ .. wallah jam bo mu tranuu prom kurr se kim pa nqat gjendje ... e a ka mundsi mem tregu qysh mundem me ja bo per me ja liru hund se pim mdhimet menxxi frym pi mer walla :(
Falemnderit nena !!
Elmira 21 (5 muaj më parë)
Ede Ede (5 muaj më parë)
Djalin e kom 5 jav edhe kto njejt kolli e hundet pi bllokohen. Kom ble pika per hund Nosan lexojn pediatri mi ka rekomandu edhe me qato ja qes 5 her ndit ka 1 pik ne dy vrimat e hundes edhe mas 2 minutave sa te zbuten pak sekrecionet ja ngrehi me pomp. Osht ni pomp qe e ngren me goj ajrin e ja vendos bebes te hunda e i lirohen kogja mire. Plus ni qep preje edhe leja afer te koka shum i ndihmon per hundet. Po ashtu pika te qumeshtit te gjirit mund ti qesesh se temit ashtu ja kom qit me lug tqajes ka 2 3 pika ja lirojke shum mir hundet
Elmira 21 (5 muaj më parë)
Nita .. falemnderit shumm .. kysmet neser i blej edhe ja boj se maroj walla ..
Nita ^ ^ (5 muaj më parë)
Merr uje fiziologjik ne farmaci,bleje nje pomp mja ngre me goj sekrecionet .. kshtu ja qet ujin pak sa mja zbut e tank ja ngre me pomp gjate dites banja nja 3 here bile kshtu je qel hunt edhe nuk e nguc kolli se normal ska mujt me pi prej hunve plus tani unt u kan gjyna . Edhe ne dhom jo shume nxet me pas

/komuniteti

/anketa

A keni udhëtuar në tremujorin e tretë?