Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nenat ne shtatzani?
Pershendetje per te gjitha shpresoj qe jeni mir nena pata nje pytje ne tre mujorin e par te shtatzanis akeni marr shum kg une bre nena menjer Jam trash jam zgjenu te beli dhe po shtoj shum kg jam Ne javen e 12 dhe me duket qe shum heret me fillu Kshtu me kaq shum pesh me ka kap nje frik mos po shkoj shum me kg se ne shatazanin e par 99kg pata shku e tash shum jam ka tutna Po shkoj perserie si Ateher si mejaba spo Di gjithashtu bre Nena kohes Te fundit shum Po jam nervoz sidhe kah Po eci pom shtrengohet shum barku guri pom bahet hajr in sha lla ju falenderoj per ndihmen qe gjithmon jeni te gaqme Te nda ndihmoni .
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Lule Hasani (1 ditë më parë)
I.Ida sedi qka uba me mu kshtu kaq menjher me gutu kaq shum pesh pom doket jo normale po mendoj nganjeher po dej te gjaj paskna miba 100kg tash edhe me ket situat spo mundesh as me dal me vec bile kapak po nganjeher dej ne shitore po pe vrej qe menjer po lodhem
I.ida ... (2 ditë më parë)
Lule un gati 11 jave i kam...kam hup kile..ne fillim skisha probleme po pastaj me iku oreksi e tash kam hup...
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Fitore bashkevandese te paskem moj qashtu edhe une valla po hormonet besa ndoshta edhe mosha e bon te veten hahahah spo shkojm tu u pertri tpershendes gjitha te mirat per ty dhe me nje bebush te shendosh
Fitore Abi (2 ditë më parë)
Ahahahaha vet zaher hormonet na kan hallakat. Se i kom nis e i kom bitis , su mir vesh që jom, kta 100% ndryshem As kurr skom dit mu ru. Une jetoj në kosovë-mitrovicë
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Fitore une jetoj ne gjermani eti ? Edhe mu qika qitash mika ba 6vjet valla kogja ni pauz ekam ba pom doket krejt paskna harru valla mundime po kam kogja shum masi po ha shum pom vjen mundim e me vjell spo mundem po veq gogksim .Mu prej ne fillim qito i kam perdor ani ka ndryshu asni her barnat. Valla per her te par une skam dit sen edhe pse kam ps shum shejime ne shtatzanin e par e nita sdi qysh pom doket diqysh si mos me pas fmi kurr hahaha nime qe po thu ti per her te par saqe thuja qdo dit hi ktu ne portal lexoj e shikoj mos pika naj nan gjendjen si timen apo mson diqka hahah
Fitore Abi (2 ditë më parë)
Lule ku jeton ti? Mu qika mi bon 5 vjet. E diqysh krejt kom harru qysh kom kalu 2 shtatzanit tjera. Edhe met kallxu drejt sja kom vnu veshin fort veti, me kta ni dhimt dikun me mujt nsekond isha shku kontroll. Skom pauzu shum po tpakten mkan dal prej dore qe sa. Si me kan per her tpar po mdoket. Ktu me shku spital spo guxoj. Tutna që as sum marin ndor, po shkoj shnosh po kthehna me naj virus. Apet po boj sa-ber edhe naj dit qka me ba. Un i kom mar do hapa ferro vital ama si kom pi se sum ka than, veq burri ku punon d. Farmaceutike ja ka propozu shefi, qaty i kom që mthot me pi naj vitamin e ves a bon qato . Bash per gra shtatzana ishon prodhim gjerman po pa mthan dr spo guxoj.
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Po tash qysh na ndodhi nime me kte situat edhe une jam tut kur jam shku mos met rrejt po e kom pas terminin e u desht me shku po jam tu i perdor elevit vitamina qe jan dhe magnezium qito dyja tjeter kurgjo po thu qe ma e shtir esht e treta a valla mos met rrejt une pe hetoj veten qe diqysh ma ran po shkoj po tham nashta ateher me tjerat shtatzani jam kan ma ere e tash ok tham nashta koha pe bon te veten valla se pe vrej sjam si met parat atje jan mbyll krejt a te na mjekt punojn valla te gjith bile i thash me ultraza mem kqyr me 3b e kish aty mjeku e tum kontrollu tha ende i vogel 5cm esht spe vrej qfar gjinie esht vetemeveti spot veti per gjini po um interesojke qe a esht gjithqka ne regull se ktu veq qysh pot thot mjeku cilat analiza mej ba qaty e tjetr spo di nashta une meja lyp mej ba amo saher te shkoj urinen duhet gjith edhe gjakun mas pru ma ka marr e re shohim se per vjet ok ndryshon une qe 7vite mo spo di qysh jan ligjet spo di qysh shkojn perpara e kem pas ultrazarin pa ore tash ish ba me pare
Fitore Abi (2 ditë më parë)
Edhe une shtatzanin e 3t njejt, thon që shtatzania e 3 ma e ron a lindja ma e let, Zoti na ndihmoft. Prej javes 6 ma skom bo asni kontroll, tash ma zi ishin mshel ordinancat se dojsha me bo analizat komplet e me analiza me shku mu kontrollu. Po qe dasht Zoti po kalon kjo gjendje ma shpejt e si t hapet ord. Mduhet me bo naj kontroll. Acid folik a je tu pi hala. Ose naj vitamin diqka. Une perveq acid folik kurgjo tjeter, utrogestan kom pi nfillim mka thon mi nderpre si ti bojsh 12 jav.
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Fitore valla omel as une deri qetash skam mujt as eren me ni te e qitash kapak do sene po i ha sekret jk niher spo kam ne fillim te shtazanis kam pas infeksion e gjinekologu mika qit do haoa mej marf si qiri ne veti amo jo oer dit po qdo dy ose tri dit e tash kir kesh mas mramti mir mtha tu ka largu niher e te shohim duhet me perciell punen e infeksionit se shum i keq valla ti apo mundesh me hanger hiq aje kan naj kontroll mo
Fitore Abi (2 ditë më parë)
Lule njejt njejt jom edhe une. Perveq pesh skom shtu, përkundrazi kom ra npesh. Omel spo muj ha hiq hiq . Edhe une si djegsim po kom fund barku. Si po levizi pom nalet si po shtrihna pom djeg. Deri pe nxo poziten. Edhe une 12 jav. A po ki sekrecione a naj shqetsim tjeter . Un kaoak sekret po kom pa djegje veq sekret dkqysh pom bon nervoz
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Oj abulena shuj se ma mir me Kan ma dobt se prej trashsis asgje e mir nuk vjen shumica e semundjev vin nga mbipesha une ekam motren kshtu siti esht edhe ajo ik tre fmi me pa si qik e re po qe une jam katastrof mdoket qe edhe ujin qe epi pom trash motra lyp mu trash edhe ajo siti po vet organizmi ku me dit
Albulena Hajrizi (2 ditë më parë)
lumja ti sa hina me lexu qysh me shtu pesh haha un 3tin fmi e kam lind qe 3 jav mem pa si skelet i bjologjis :(
Albulena Hajrizi (2 ditë më parë)
lumja ti sa hina me lexu qysh me shtu pesh haha un 3tin fmi e kam lind qe 3 jav mem pa si skelet i bjologjis :(
Lule Hasani (2 ditë më parë)
Drita une e kam shtatzanin e tret tash po spo di qa usb kshtu menxi kam Humbur kg mbas dy shtatzanive pata ta shum tani tamon kesh 60kg menjer siq kam Mbet tash kam mbet kam shtuar 2kg gati thuja ne start mandej vetem tu shti pesh deri tash kam mbrri 65.5qe u mata te mjeku mar mramti her sedi ish alla jem shnosh se mos vet menci pata ra ne kg e me pershem vlora vallain spo di qame than per apeteit pak ma shum se qe kam hager para shtatzanis amo spo mkana asgje tjeter per veq bukes me kan buken veq that e ha edhe brumat nga nje her se tjeter sen kurgjo spom kana po tham saher kto qe kan shum karbohidrate e qata pom trashin e sdi ishalla se mrrij at pesh qe ekam pas se mos vet po qame a kryesorja me kalu mir me kan shnosh ju falenderoj shum shoqe per mendimet e juaja ju jam shum mirnjohse ju uroj shendet ne kto dit qe na kan kapluar
Ap (2 ditë më parë)
Un nashta po flej ma shum e spo kom mundime i kisha shtu 2 killa e jom 9+2 pak shpejt kom shtu killa edhe barki ja ka nis tu fry..normal mka nxon pak shnosh shtatzania...ska dert i hekim mas lindjes????
Vlora . (2 ditë më parë)
Ndoshta ke appetit shum de une ne keto jav kur isha veq kam ra ne pesh nga mundimet .
Drita Aliu (2 ditë më parë)
Edhe un jam ne javen e 12 ama deri tash veq 500 g i kam shtu bile pak u bana marak ama kur kesh kontroll beba mir ska gajle per pesh nashti qe shtatzana e par te un e shtatzanin e dyt kam degju qe ma shpejt fiton kg e dallohet barku.Ishalla jeni mir ti e beba mos i bo vetit stres per kg

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?