Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

oj nana testi pozitiv
Nana une prap bora sot test te thjesht dhe prap po mtheksohet vija e dyte , menxi spo e pres kohen e periodave e me e vertetu mire ...foton e ngarkova te muri ...
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Lela Mia (5 ditë më parë)
ok prit te vij data e ciklit mos bej kot me para dates
Laurel Hoti (5 ditë më parë)
jo lela e bera at dit dixhitale dhe dul negativ ...nuk do bej me se me tvertet po tsresojne kur pi shef ashtu e nfund po del e kunderta ...ndor te zotit qka do qe ndodhe
Lela Mia (5 ditë më parë)
Laurel a bere test tjeter?
Arieta D (1 javë më parë)
Ishallla prape njejte atehere. Merr dy teste te thjeshta beje nje ne mengjes heret dhe nje me vone gjate dites. Nese te dy dalin pozitiv ska tjeter arsye mos me qene shtatzene.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
pikerisht per ate dyshova se me djale ashtu kam qene , e kam kuptu shtatzanine ne javen e 8 ..
Arieta D (1 javë më parë)
Ok. Po vec nese ke mbete muajin e kalum dhe tani keto menstruacionet qe i ke pas me ndryshe kane qene shenje e implantimit sepse ka dhe raste te tilla.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Arieta jam sqaru me poshte pse e kam ba ..
Arieta D (1 javë më parë)
Laurel ska test ne bote qe te nxjerr pozitiv 10 dite ma heret. Biles as ai me gjak. Mos e torturo veten me teste.
Lora ° (1 javë më parë)
Laurel per keto testet e thjeshta nuk di se nuk kam pervoje , por te kisha sygjeru mos me be teste se eshte ende heret e vetem stresohesh, e di e te kuptoj qe deshira e madhe te ben kurioze edhe me shume por 10 dite para dates eshte heret prit edhe disa dite mendim im. Uroj te te gezoj Zoti sa me shpejt me nae bebush te shnosh e te hajrit.
Lumturi Kr1718 (1 javë më parë)
Laurel e dashur nuk e di qfar moshe ke, ama nese je mire me shendet ska problem. Njoh plot qe ka ngel shtatzane mbi moshen 40 vjec. Ishall ah te plotsohet deshira e mbet shtatzane sa me pare e te gezohet zemra.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Xhu Xh flm shume per sygjerimin , mu me shume ma ben mosha nga frika se duke pritur mos do jete vone edhe per ndonje femi tjeter jo qe kam edhe shume se ka nena qe edhe me vone se une kan ngel e pikerisht ktu qe jane te shumta , po nuk e mohoj qe ja kam friken moshes ..po prap zoti i di punet me se miri ..po deshira po tshtyn me besu nshume raste kur po dalin kshtu , testet gjysme pozitive ..
Xhu Xh (1 javë më parë)
Te sygjeroj mos ta mbash mendjen tek shtatzania.Rri e qete dhe lere te ndodhe kur ta kete caktuar all-ahu.Un kam nje djale qe me ben 7 vjec tani.Shtatzania e dyte me erdhi mbas 9 muajsh perpjekje.Dhe mua me ishte kthyer ne fiksim.Mendoja se po e le djalin pa moter ose vella.Madje ne muajin qe ngela nuk e ndjeva dhe diten e ovulimit se nuk me dhembi barku si zakonisht.Thjesht i kalova ditet normal,madje dhe marredhenie shum rralle.Por mrekullia kishte ndodhur dhe ja ku jam sot 23 javeshe ne pritje te nje djali tjeter.Mos u merr hic me teste ovulimi,thjesht lutu dhe inshalla all-ahu ta pranon.Perderisa nje femije e ke kjo tregon qe je fertile.Ta uroj me zemer inshalla ke ngel qe kete here.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Po dori po tu ba twstet e ovulimit doli pozitiv i shtatzanise qe mbani me dyshu mos kam mbet ne ovulimin e kalum se periodat i pata pak me ndryshe po sjau vnonva mendjen e kur rezultoi ashtu provova teste prap me pa a po dalin edhe tjerat pozitiv
Dorina Tina (1 javë më parë)
Laurel e dashur e kuptoj ket ndjenj qe smundesh me duru pa bo test por je shum heret ti sa e ki kalu ovulimin besoj prite kohen e ciklit mundohu mos me mendu per ket pun ishalla met lajm te mir se shpejti
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Po arieta pikerisht edhe per at bera pyetje , se ka raste te shumta qe jane te ngjajshme me timen jo periodat i kam edhe 10 dite kshtu qe ka kohe , po prap njeri dyshon kur te shef qe testi po anon ne pozitiv ..
Arieta D (1 javë më parë)
Laurel, spo di a e ke kohen e menstruacionece a jo, po mua keto te thjeshtat me kane dal me te sakta. Perndryshe keto duhesh me e lan urinen nja nje min sa te ftohet pak sepse edhe avulli mund ta nxjerre pozitiv. Keshtu ashtu digjitaleve sju besoj, po te paska konfuzu shume. U befte sic ti don.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
xh xhu jetoj ne londer e ktu nuk i kan hap ende ambullantat po vetem ne spital , edhe duhet me thirr me prit shume gjat per termin se nuk te marin ndore ..po teste te thjeshta kam edhe une i kom pas mare online dhe kam pas plot po ka ddhe ktu 1 funt jane ato i kam bo edhe kan dal me vije te zbeht , heren e pare kur dul e kisha te fundit edhe tu bo testin e ovulimit e bona edhe te shtatzanise veq prej shprehis e mbani me dyshu se u theksu vija e dyte sot bera prap nga ato te thjeshtat edhe aty dul e zbeht edhe jo me urine te pare me qe 2 here dul e zbeht sun durova dhe e bleva dixhitale edhe pse as ajo me sa duket nuk tregon sakt 10 dite para periodave po prap e bona dul negativ ..e pranoj qe 3 vite gati qe pres me ndodh po nuk po ndodh ..nuk eshte qe po merzitem shume shyqyr kam djalin si drita po me u bo mbahet qefi shume ...prap po them qysh e ka shkru zoti edhe ka mu bo smundet ndryshe ..
Xhu Xh (1 javë më parë)
Un skam bo asnjeher est dixhital laurel,test te thjeshte nga ai 100 lekshi e me ka dale nje vije e zbehte.Kur e ke kohen e periodave?Mbase ka qen dhe heret per test.Per merakun tend beje nje beta hcg nese mundesh.Ta tregon me sakt.Mos i humb shpresat se inshalla dhe ti ke te njejtin fat.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
sbesoj e dashur se bana dixhital clear blu aty nuk dul pozitiv ..ajo eshte e sakte me sa e di une ..edhe pse hera e pare qe e bona
Vezire Krasniqi (1 javë më parë)
Pozitiv 5% 2 jav dit je
Bebi im (1 javë më parë)
Merre at digital qe te ka dal negativo e hiqja at fijen e kqyr mos I ka 2 vija brenda. Se kshtu e kam pa nje ne YouTube s me kite shkua mendja se per digital me qit ne ekran eshte heret. Ishlla je e dashur. Edhe un gati 2 vite qe provoj por qysh se me kapi virusi me ka hi friga them s duroj ma t jem e smut ishlla me ik ky ankth e vazhdoj edhe un me provua prap ishlla tan ca presin kan me mbet.
Ardiana Ukaj (1 javë më parë)
Hiq spo i kuptoj qeta teste bre, merre njo tjeter ma te shtrenjt qe tregon me sakt, e ishala paske mbet masi po deshiron
Lejla Abazi (1 javë më parë)
Sa mir qenke edhe nan e paske nje engjull dashte zoti sa ma shpejt te gezon perseri ti uroj tana tmirat e dashur
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Jo lejla nuk merzitem une veq jam nene , por shume mbani me dyshu se dy her me dul ashtu testi ..po e sigurova me dixhital se jane me te sakte
Lejla Abazi (1 javë më parë)
sa muaj ke qe e pret nje shtatzani laurel
Lejla Abazi (1 javë më parë)
Laurel mos u mrzit e dashur bash at muj si sdo e kesh menden te testi at muj do jesh edhe un si ti mezi e prisja at muj qe ngela as me shkonte ne mendje
Laurel Hoti (1 javë më parë)
jo e dashur nuk jam sapo bleva nje dixhital dhe me doli negativ ...i dhash fund me teste mo ..nuk do bej
Lejla Abazi (1 javë më parë)
Urime laurel sa shum u gz per ty shtatzani te mbar zemra
Laurel Hoti (1 javë më parë)
ishalla xhu xh ..kam kohe edhe 10 dite me vertetu sakt pa e pa taman vi edhe 2 nuk po besoj shume .. .
Xhu Xh (1 javë më parë)
Urime.Mua ne te dy shtatzanite kshu me ka dale.Urime e shtatzani te mbare inshalla
Laurel Hoti (1 javë më parë)
po eneda meniher dul e perserita edhe nje edhe ajo dul njejt e zbeht po vrehet ..lena ashtu eshte stresi eshte faktori kryesor per mosmbetje ...po njeri spo mujke me kontrollu deshiren aq leht ..
Lena Sh (1 javë më parë)
Laurel shpresoj shume qe je shtatzane e te gzon zoti vetem se tkisha than mos me lodh me veten me teste qdo dyten dite durohu rri e qet keto dit dhe prit ciklin ne monentin qe nuk te vjen bebe ni test si duhet , qdo nat lutju zotit per mire edhe mire ka met ardh amo qeshtu qysh pe streson ti veten sosht mire per psikologji tanen , mfal nese po gaboj, po une kom provu me met 2 vjet gati tu kqyr ton kohen a kom met, me momentin qe e kom lan at pune kom met , edhe pse mu ka vonu cikli kom prit 7 dit mas cikli me ba testin veq mos mu gzu palidhje zoti mka gzu bash kur se kom prit edhe e pata lan kit pune se dmth jom kan e qet e pa shqetsume ka funksionu, edhe mardhanja me burre nuk osht mire kur e ki mendjen veq me met , qysh me met .. Kur osht pa stres ndodh dmth dashnia per qata bebi osht frut i dashnis.. Te uroj qe ti veq je positiv.
L.ida ... (1 javë më parë)
Urime..2 viza duken.un e kam ba testin 5 dit para ciklit e mka dal kshtu..
Eneda Eda (1 javë më parë)
lurel siq po duket testi duhet te jet pozitiv un ma heret kur e bojsha testin kur nuk jam kan shtatzan vetem nje vij em dilki tani kur e kqyrsha mas 1 ore 2 mu doki vija shum e leht por nuk ishte ashtu ty ndoshta te del meniher edhe vija 2 e nese te del besoj qe duhet me kon shtatzan
Laurel Hoti (1 javë më parë)
lela mia ktu privat nuk ka aq sa e di une ose jane ne spitale per londer po flas se me pas nuk pres as 1 min ..ishalla A k po pres prap me perserit diten tjeter te shof qka po del ..
Elsa >>>> (1 javë më parë)
Pa dashur te te emocionoj para kohe une mendoj qe mund te jesh shtatzane. Prit edhe nja 2 dite dhe blej nje test dixhital qe tregon sakte. Uroj me gjith zemer qe te jesh, qe ne fillim kur e kam pare qe po tenton per shtatzani kam pritur lajmin e mire prej teje :)
A K (1 javë më parë)
Laurel te pata then qe e ke pozitiv urimmee inshalla te shkon mbar se edhe mu shum koh para ciklit mka dal
Lela Mia (1 javë më parë)
as analize ne privat nuk ju lejojn te beni? gjths ste ngelet tj vec prit. bej test pas 2 ditesh se nqs eshte shtatzani pas 2 ditesh do forcohet vija.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
lela mia ktu shume gjate po mer per me bo termin edhe situat me virus i kan mbyll ambullantat se tishte hapur me leht e kisha pas per termin ..ndor te zotit edhe nese nuk u bo veq qe po mbon shume konfuze qe prap u theksu vija
Lela Mia (1 javë më parë)
duhet te besh nje analize gjaku. cikli i fundit nuk ka qene normal. mund te kesh pesuar dhe ndonje abort te hershem dhe ke kujtuar se ka qene cikel. pa te merzitur me kete qe thashe e mira eshte te besh analize gjaku pasi ne eko dhe po te jesh shtatzan nuk do duket asgje.
Laurel Hoti (1 javë më parë)
Lela ciklin e fundit e kam pas me ndryshe dita e para kafe dita e dyt ni fluks me i shtuar ndersa 3 dit tjers vetem roze shume pak vetem kur u pastrojsha ..nuk e di jam bo konfuze shume dyshoj mos testet sjane ne rregull , ose po i hedh urine shume
Lela Mia (1 javë më parë)
Viza e dyt eshte e zbeht por duket. Cikli i fundit si te ka ardhur?Sa te gjate e ke ciklin zakonisht?
Laurel Hoti (1 javë më parë)
ishalla bora di provoj prap te shoh a po del prap ...qe po do mar digjitale ato jane me te sakta
Bora Bora (1 javë më parë)
Se di 10 dit goxha koh e gjat esht po testi duket positiv shpresoj tbehet sic ke deshir ti
Laurel Hoti (1 javë më parë)
edhe 10 dite ...po pozitiv mka dal edhe para 3 4 dite po kur perserita mdul negativ , tash prap dul pozitiv edhe jo me urin tpare po tash sa e bona
Bora Bora (1 javë më parë)
Kur e ke kohen e ciklit
Leaa Leaa (1 javë më parë)
Edhe un e shoh vijen e dyt e kshtu me doli edhe mu ket muj e tash jom 6 javshe, urimee e dashur shtatzani te mbar e me ni beb te shendosh
Laurel Hoti (1 javë më parë)
ishalla moj bora spo guxoj as me u gzu ..spo di qka po ndodh
Bora Bora (1 javë më parë)
Urime ,edhe un e shikoj vizen e dyt duket e theksuar

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?