Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shtatezene
Pershendetje gra, kam pas vones te ciklit 12 dite dhe e kam ba testin me doli pozitiv por nje gje qe po me shqetson eshte se qe dy dite po vrej disa njolla ngjyre pembe po kam frik mos jane te rrezikshmeb.
Kjo eshte shtatezania ime e dyte edhe para disa javesh para se me mbet shtatezene kam marr terapi 6 dit per infeksion vaginal (bakterie candida)

P.s po pres deri t henen me shku ne kontroll po thjesht isha ne merak e thash te ju pyes... faleminderit nena dhe gra
Anonime Mirlinda (5 ditë më parë)
Anonime Mirlinda (4 ditë më parë)
Flm shume e dashur . Amiin
F & F Sh & S ... (4 ditë më parë)
Kur keni kështu si tkafta ose gjak, bëni vizit tek dr që ju përcjell shtatzanin, nëse smundeni me shku menjëher të pakten bëni regjim shtrati, pushoni mos u sforconi me qu pesha trana. Kujdesuni për veten tjerat Zoti e din ma mir, nganjëher sjan të rrezimshme gjakderdhjet nganjëher din me qen serioze. Une kështu kam qen prej fillimi të shtatzanis, posa e pajsha veten ma mir u qojsha. Deri sa meta krejt që mdhan regjim shtrati, për atë kujdesuni për vetën shëndet e ju gzoft Zoti.
Trina Trina (4 ditë më parë)
Utrogestan oral, me 10.08 e kom kontrollen e radhes per mu eshte shtatzania e pare keshtuqe po kom dhembje barku shume ta rralla sepse sipas gjinekologut po zgjerohet mitra
Anonime Mirlinda (4 ditë më parë)
Qka tkan thene ty
Trina Trina (4 ditë më parë)
Te njejtin problem e kom edhe une vetem se njolla kafe qe 5 dite. Shko me mire ne kontrolle
Anonime Mirlinda (4 ditë më parë)
A mundet me kan rrezik diqka a. Pasi qe se kam dite qe.jam.shtatezen dhe nuk jam rujt shum sidomos koheve te fundit kur kemi pastru per bajram.
Fitore U (4 ditë më parë)
Rri shtrire deri te shkojsh kontrolle

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?