Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Pas abortit
Persh. Nena shpresoj te jeni mir ju dhe fejet e juaj . Pres se kam pas abort me cikel nuk e kam te rregullt her ne vin me heret e hert 10 dit me von as infeksion nuk kam spo di
Era Krasniqi (7 ditë më parë)
Xhane Bislimi (5 ditë më parë)
Mund te kesh çregullime hormonale kshyri edhe horomonet ... por ka mundsi edhe prej stresit .. mu gjith para kohe um vjen cikli 1 jav para 5 dit po kurr von ..
D E S A * 93 * (6 ditë më parë)
Era bej nje kontroll te endokrinologu dhe te jep receptin per rregullim cikli. Uroj qe te ngelesh sa me shpejt shtatzane.
Era Krasniqi (6 ditë më parë)
Jam shku te mjeku e me tha normale po mu spom doket normale qe asht e po kam ater dhimbje shum te forta fund barkut e ne spital jam shku edhe aty um than mir je ne miter po prej stresit e ki e spo di
Rabije. M (6 ditë më parë)
Perveq konsultes te mjeku edhe une ta keshilloj cajin virak. Por paraprakisht bej ekzaminimet e duhura. Beje katiotipin ose katiogramin ( analize gjenetike) mund te caktosh termin ne qkuk dikun 100-120€ me ka pas kushtu se kam harru ma moti e kam pas bo. A privat eshte ma shgrenjte por nuk e di. Bej nji ekzaminim nese ke anomali ne miter ose ne kanale. Bej analizat e statusit hormonal te gjitha. Nese ke aborte te perseritura atehere te keshilloj edhe analizen e trombofilise ta besh ( kjo pak e shgrenjte 150€ ) ketu e kam dorzu por ne beograd po e bejshin se te na skan mjete po sigurisht laboratoret kan bashkepunim. Allahu te ndihmofte por nese nuk ke rezultate analizash te sakta dhe nuk e gjen problemin mos e maltreto veten te persoresh terapi me ngel shtatzane se shkon posht. Nga pervoja po te them.
Vali Shaqo (7 ditë më parë)
Une memdoj qe duhet te shkosh te mjeku dhe tja tregosh gjendjen tende
Albania Albania (7 ditë më parë)
A ke ken te mjeku sa koh ka qe ke pas abort ... provo pije kyt cajin virak nuk e kam provu pse me rrejt po shuum femna te aferta tmijat ma kan lavdru edhe ktu kam lexu qe ju ka nimu per rregullimin e ciklit po ka edhe medikamente qe e rregullijn ciklin po per ato duhet te mjeku me shku ose ose npaq ku me shku shko ngjeshu se sado kudo mitra ka at problemin e vet pas nje aborti thon aborti ma i keq se tri lindje sdi qa te keshilloj th

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?