Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindja me qorapa per vena
Pershëndetje jam nje nëne 7zane tani ne muajin e 9 dhe kam problem me vena sidomos tash ne shtatzani teper me jan bër , mjeku me rekomandoj qorapa te shtrenguara por nuk di nese dikend e kan leju (ne kosov. ) esht fjala me lind normal me qorapa te mbathura pasi mjeku jasht ks mka than esht mir mi mbajt kur te lindesh
Miesa M (13 ditë më parë)
Eda..eda ... (12 ditë më parë)
Un ne gjermani kam lind po sme kan vesh kshtu corapesh...Per qa jane kta...
Anik. A (12 ditë më parë)
Ne Prishtine ka qorapa per vena te Pallati i Rinise(Bororamizi) afer Top Shopit eshte dyqani me pajisje mjekesore , aty gjeni qorape per vena. Sa i perket qorapave po mundesh mi mbajt edhe gjate lindjes.
Miesa M (12 ditë më parë)
Faleminderit shum nga ju nëna Dafina une kam qen jasht atje mi ka shkru mjeku dhe kam shku ma Ka marr masen e trupit (këmbeve) dhe i mbaj per ks nuk e di ku mundesh me i gjet
A K (13 ditë më parë)
Miesa po lejojn une e kom pas bash ne dhom ni gru qe ka lind normal edhe i ka pas vesh qorapat
Dafine Morina (13 ditë më parë)
A dini ku mundem me i gjet kto qorapa ne prishtine?
Vlora . (13 ditë më parë)
Ktu ne gjermani kush lind me operim ja mbathin qorapat deri 5 dit mbas lindjes duhet me i mbajt mbath .
Luii (13 ditë më parë)
Miesa mue mi kan vesh qorapat nuk e di a jan krejt njejt qorapat komplet krejt kama dej pak ner bark edhe nuk mi kan hek dej sa kam dal pi spitalit 10 dit ama kshtu nuk kam pas vena as para shtatzanis as mbas shtatzanis me op e kam pas lindjen
Miesa M (13 ditë më parë)
Rina flm shum por une menodoj te lindi lindje normale pasi dy lindjet e para i kam normale por nuk e di nese me lejojn mi mbajt ose jo
Rina Anir (13 ditë më parë)
Miesa për lindje normale nuk e di ama ne pejë mua mi kan shenu me i ble por lindjet i kam me Operacion

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?