Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Emra musliman modern per djem
Pershendetje nena,

shpresoj te jeni mire te gjitha. Kisha pas deshire te me ndihmoni, te me propozoni disa emra me domethenje per djem?
Ju pershendes shumeee :)))
D.girl Haxha (6 vite më parë)
IBRAHIM (4 muaj më parë)
Elian por nuk edi kuptimin ose ku perdoret. E l i a n
F (2 vite më parë)
Emri dajjan ?se dajjen Cili esht emri i sakt dhe kuptimi
elaPranvera (3 vite më parë)
Emri vlerdi qfare kuptimi ka me pelqen shum
hana misini (3 vite më parë)
me pelqen emri vlerdi julutem me ndimoni akeni ndegju per ket emer edhe qfar domethanje ka me pelqen per djal
anonime (3 vite më parë)
Prsh nêna dua tme ndimoni tma gjeni nje zemer musliman per djaal falimderit shum.
pa emer (3 vite më parë)
Qdo te thot emri mert?
LiTTa (4 vite më parë)
un jam bere nene pas 5 vitesh dhe e kam nje djal tani qe 6 jav dhe ja kam vene emrin ERDI kete emer jua sygjeroj te gjithave nenave qe ju pelqen ky emer per tja vene djalit te tyre... ju faleminderit per mirekuptim
gylten (4 vite më parë)
Qfar domethenie ka emri gylten dhee a eshte emer musliman
sunaj (4 vite më parë)
Ju lutem nje emer musliman me shkronjen ao
arizona (4 vite më parë)
Emri aris qfar dmth ka ?
emine balaj (4 vite më parë)
a mund te me tregoni emri Erald a eshte musliman edhe qfare kuptimi ka ju l;utem flm....
A..... (4 vite më parë)
Emr djali ..Me dmth..Muslimane per djem ...Edhe ..A din mem tregu kush .. Erion ...Eron .. Erin...Qfar dmth...Kan...
muslimani (4 vite më parë)
Emra si : said,uvejs,muavi,muadh,saladin,salahudin,gazi,sulltan,etj jane shume te mire
DONISA (4 vite më parë)
kush din mem tregu emrin Eris, a eshte emer musliman edhe qfar demethenie ka
vullnet (4 vite më parë)
a ka kuptim emri led dmth shkurtes te dova kulhuvallahu ahad
Astrit (5 vite më parë)
A lejohet femiut tim te ja le emrin lonik.Ju lutem nese mundeni te me ndihmoni.Zoti ju shperbleft..
anonim (5 vite më parë)
Djali im i par e ka emrin Anik qe dot thot elegant eshte 4 vjet tashi 2 po e pres ende skam gjet ndonje emer tveqant edhe 1 jav mka mbet koh propozomna dikush ndonje emer te bukur musliman
Serbeze (5 vite më parë)
Emri mert qfar domethanje ka edhe a mund ta emertoj femijen me ket emer
(5 vite më parë)
Mua me pqeljen keta emra:shuajb(tasht eka djali ime),unejs,magdes,ummer ...Omer,amar.Ejt.
Rajana Berisha (5 vite më parë)
Davud eshte emri me i i mire qe mundet me pas ndonjehere nje femije(djale)e duaa kete emer shume Allahu e shperblefte ate nene e cila mendon per emrin e femijut te saj
D.girl Haxha (6 vite më parë)
Faleminderit nena shume shume... Shqipe ne kosove doktor agroni edhe ne javen e 13-14 qe je ai mund te tregoj per gjini te bebit. Ishalla e ke beben shnosh edhe te jete mire...
Shqipe Shqipe (6 vite më parë)
Mua shume po me pelqen emri per mashkuj i cili eshte emer musliman ANIK dmth e emrit ne shqip i bie elegant, une kam vendosur qe nese e kam djal do te ja le emrin Anik, se jam shtatzane ne javen e 13 apo 14 sakte nuk e di, po ashtu kisha nje pyetje per ju nena te nderuara ne cilen jave mundet te dallohet gjinia e bebes sepse une jetoj jashte Ks dhe po kam deshira sa jam Ks ta di gjinine e bebes se e kam femijen e pare, se ne perendimi deri ne muajin e 6 nuk te tregojne per gjinin e bebes, uroj nga Zoti qe te ju jep shendet juve se bashku me familjet e juaja.
(6 vite më parë)
Une se shpetji do te kem nje djal dhe do tja le emrin shuajb...Tjer qe me pelejn jan.Omar, amar,unejsi ,ensar ,enes,,,...Ejt etj
(6 vite më parë)
oj donushe hahahahah mpuq shum ...
(6 vite më parë)
Ebrar, eden, anuar, vetemqeta tre i di, e te tret me pelqejne shume
(6 vite më parë)
dardan , dion
Edlira Tirane (6 vite më parë)
Pershendetje Dona! disa emra me D ti kane thene nenat e tjera, ndersa une po te tregoj dicka timen, djali im e ka emrin Enes, ndersa kur isha shtatzane me femijen tim te trete mendoja qe po te ishte djale do me pelqente qe ti vendosja emrin Imran. Nuk e di per ty por mua me pelqen shume ky emer, eshte edhe emer i njerit prej profeteve.
Fatmira Berisha (6 vite më parë)
Selam,me vjen mir qe ke kerkuar emer musliman sepse kane domothenje te bukur,mua me pelqen emri adnit,eshte xhenneti i adnit permendet e kuran e me\" d\" davud emer i pejgambderit.
Mimi 2014 (6 vite më parë)
Me d nuk po di
Mimi 2014 (6 vite më parë)
Amar eris mert
Maja B (6 vite më parë)
Pak veshtire me d se kqyrna ne google po vetem qita daris e gjeta edhe daut,hahah
Merisa Ajon (6 vite më parë)
aha me shkronjen d mu kujtu nje Daris musilman esht
Merisa Ajon (6 vite më parë)
Emri amar esht vertet musliman dhe djali im e ka edhe emri ajan i bukr musliman esht
D.girl Haxha (6 vite më parë)
Flm shume, po kosovare do deshiroja qe emri te filloj me shkronjen e pare \" d\" ...
Maja B (6 vite më parë)
Ensar
Kosovare 1 (6 vite më parë)
Pasi tre emra i paske me shkronjen d,te propozoj emrin diar...
Noel Hado (6 vite më parë)
mua me pelqen emri Amar ,kuptimin nuk e di por mysliman eshte.

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?