Pëlqeje në
E pelqej BebaIme.com në Facebook


Vaksina per beben 4 muajshe


P.r.sh.nena. Si po ja kaloni me keto dite te nxehta me bebat tuaja? neser kam per ti bere vaksinen vajzes pasi mbushi 4 muajshe. Kur i bera te paren nuk pati temp. nese ska patur tek e para thone qe nuk do kete tek asnje ju si ju ka ndodhur? kam sh. frike pasi eshte dhe sh. vape. Ju pershendes.

Ne La X (2 vite më parë)

Shto Koment

 • (2 vite më parë)
  Vajza ime ska pasur te asnjera. Tani eshte 11 muajshe
 • Deni Deni (2 vite më parë)
  Dhe une e kam degjuar kete, Djali nuk me ka patur probleme me vaksinat qe nga e para deri tek e fundit, por vajza pati disa shqetesime tek vaksina e pare, te dyten dhe te treten e pati me te lehte, une ja kam dhene ulesin e temp perpara se te beje vaksinen pasi ajo gjithsesi e qeteson, keshtu me ka rekomanduar dhe pediatria e vajzes. Te uroj ta kaloj sa me lehte.
 • (2 vite më parë)
  nuk reagojn te gjitha vaksinat njesoj,mund njera ta mundoj njera jo..djali ime ne 5 vaksinat e para ska pas asnje mundim as temepratur as asgje po tani ne ket te mramen pat pak ,nuk u ratojke si me par..te uroj qdo te mir
 • Noel Hado (2 vite më parë)
  djali im beri vaksinen nga ora 9 e gjysem dhe mbasdite vone pati pak temperature,pas 6 ore te kaluara e pati temperaturen nga ora 9 e mbremjes.Por une nuk i dhash asnje ilac i kaloi vete.Te dyja rastet djali im ka fjetur shume gjume.
 • Ne La X (2 vite më parë)
  flm elisa.
 • Liza Z (2 vite më parë)
  dena mua vaksina e pare nuk ma mundoi vajzen fare e kur ia bera te dyten pati temp dhe dhimbje por zgjati vetem nje nate,tash eshte koha e nxehte ka mundesi i mundon me shume vaksina,por jepi paracetamol nese ka temp.te pershendes ishalla nuk e mundon fare
 • Ne La X (2 vite më parë)
  po edhe une kam qare..gjithe naten sfjeta rrija e shikoja ne syte nga meraku goca gjume une rrija ,aq merak kisha.mos i ngrihesh temp.noel desha te beja dhe nje pyetje nese ke inform.pas sa kohe mund ti hipi temp. bebit pas vaksines.nese ska pas 6 ore mund te kete me vone.
 • Noel Hado (2 vite më parë)
  mos me thuaj,une heren e pare qava kur beri vaksinen.heren e dyte hyri vetem burri une nuk duroja dot.Por djali im heren e dyte u qetesua me shpejt dhe e perballoi me mire ne ditet ne vijim.
 • Ne La X (2 vite më parë)
  flm noel.kur ofron dita e vaksines se vajzes.sh. merz.me dhimbset momenti kur cpohet.gjithe te mirat
 • Noel Hado (2 vite më parë)
  djali im nje lloj tek e para nuk pati temperature,vetem se grindej pak.Ndersa tek vaksina e dyte beri shum pak temperature 37.4 dhe asnje shqetesim tjeter.Uroj te kaloje kollaj dhe vajza jote.

kthehu
www.facebook.com/hippkosovo
Kontakt
© Beba Ime 2010. Kjo uebfaqe përmban informata të një natyre të përgjithshme dhe është e dedikuar vetëm për nevoja edukative. Nëse keni shqetësime për shëndetin tuaj apo për shëndetin e fëmiut tuaj, duhet gjithmonë të konsultoheni me mjekun apo me personel tjetër profesional medicinal.