Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shenjat e lindjes

Pershendetje nena te dashura a une jam ne javen e 34..nganjher po kam dhimt ne vagine por nganjher edhe po me dhemb barku dhe mjedisi sikur kur dojn me te ardh ciklii.por jo dhimt te mdhja te voga.tani kan filluar edhe majet e gjyskave te me kruhenn... a jan sheja te lindjes apo qfar jan ketoo.. dua te tregoj se une kam pas ehde nje abort dhe jam qel shum lete... sa qe edhe mjeka me pat than qe koke qel shum mire.... a menndoni qe edhe ne lindje do te qilem lete ju pershendes shum

(6 vite më parë)
(6 vite më parë)
Flm shum louisa shum flmm per keshillen tende..
(6 vite më parë)
Lavdije, keto dhimbje qe i ke, me i base disa here brenda dite eshte krejt okej, te dikush fillojne me heret, te dikush me vone, mirepo kur i ke disa here brenda nje ore, dhe qe zgjasin 60 sekinda, eshte shenje qe lindja ka fillu. Ndoshta tu ka kthy bebi me koke poshte e te ben presion :-) mu dhimbjet ma te medha me kame fillu 35 jave, kam lind 38+3. Nje dite para lindjes kam fillu me u qele, te secila eshte ndryshe. Shenjat kur ti duhet me shku ne spital jane: kur te derdhet uji, shkon ne spital, ose kur te ki dhimbje disa here brenda 1 ore qe zgjasin ka 60 sekonda, ose kur te kesh gjakderdhje, ose kur te ndihesh keq. Per me u vertetu cfare dhimbjeve jane, babe ni tush te nxehte, meqe je heret kaden me mush ste kisha preferu, edhe shiko gjate larhej a po ki dhimbje edhe a po shpeshtogen, nese shpeshtohen edhe jane me te forta, jane te lindjes.
(6 vite më parë)
flm shum inshallahaa...
Xhesika . (6 vite më parë)
Lavdije nga pershkrimi i simptomeve qe ke ka mundesi te jesh qelur keshtu qe urgjentisht une te preferoj te besh vizite te dr juaj, kur kam qene une shtatezene kisha dhimbje me ndjenjen sikur do me vije cikli dhe dr ime me dha tableta per mbrojtje. Uroj ta coni deri ne fund shtatezanin dhe te lindni nje bebe te shendosh e te bukur :)

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?