Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gripi ne shtatezani..
Jam ne javen e 38 dhe qe nje jave jam me grip, marova prej fytit dhe jam e zene ne hunde. Kam provu me qaj e me mjalt por nuk me ka kalu. Sot e pyeta mjekun dhe me qiti amoxicilin 1 gr dhe paracetamol. Po kam frike mos po i bejne keq bebit, a keni perdorur antibiotik gjate shtatezanis se une deri tani nuk kam pasur nevoj.
Ina Ani (5 vite më parë)
Ariana& Noar (5 vite më parë)
Ina Ani edhe un jam me grip nuk e di se si do ta kaloj jam alergji ne barna,me shum perdori kamomil me mjalte dhe qumshtin e pi me mjalte kam temperature dhe ethe por jam alergji edhe ne paracetamol dhe nuk guxoj te pedor asgje,ishalla zoti do te na ndihmoje e bebat tona te jet te shendetshme,,
Kosovare 1 (5 vite më parë)
Në se gjatë kohës së shtatzanisë je me grip dhe ke ethe/temperaturë, kjo përbën rrezik për fëmijën tuaj. Doktori do t’ju japë një recetë me ilaçe që të të ulin temperaturën, kështu që përfitimi i përdorimit të ilaçit do të jetë më i madh se sa dëmi i mundshëm.Hani peme dhe perime,konsumoni lengje dhe uje sa me shume,zieni kamomile ne nje tenxhere dhe avullohuni mbi te,pij ujte te ngrohet me nje luge mjalt e limon,ben gargare me sode bikarboni per fytin etj...
Yllka Sopjani (5 vite më parë)
ina kom degju qe po mundesh me eprdore po ndoshta shjkruajne edhe nen at e tjera dhe emrre mendimin edh eprej tyne

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?