Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Sa kohe pas abortit mund te tentoj per shtatzeni?

Pershendetje nena! Nese ndonjera prej jush ka kaluar ndonje abort spontan per shkaqe natyrale (kete e tregon biopsia e embrionit) pas sa kohesh ka filluar te tentoj per nje shtatzani tjeter? E di qe mjeket thone te pakten 6 muaj por a ju ka ndodhur qe te keni ngelur me heret se 6 muaj dhe si ju ka shkuar. Ju lutem me ktheni pergjigje.

Era Era (6 vite më parë)
suzanaa 3 (5 vite më parë)
Me falni 8 jave isha jo 8 muaj..
Suzanaa 3 (5 vite më parë)
Prsh, une kam patur nje abort para 2 mujave dhe kam qen 8 muaj shtatzen, pastaj jam pasturar mjeku me ka then se mbas 6 muajsh mund tmbetem prap shtatzen, por po degjoj edhe une se ka shum femra qe po mbesin shtatzen para 6 muajve, mbas abortit 2 3 muaj presin dhe mbesin shtatzen, kshtu po kam deshir edhe une tmbetem shtatzten po nganiher po kam frik nganiher po mbushet mendja me fillu beben, spo di qka tbej ? A mund ta kem nje prgj. Faleminderit shum
Djana L (6 vite më parë)
Pershendetje era. Une kam patur nje abort spontan ne javen e 9 te shtatzanise. Jam pastruar vet. Mjekja me pati thene qe te mos ngel per 6 muaj por une kam ngelur pas 3 muajsh dhe tani kam djalin si drita, 4 muajsh :) :)
loreta (6 vite më parë)
Pershendetje!Kam lexuar se mjeket keshillojne pushim per 6 muaj,pastaj nis nje shtatzani te re qe ti japesh kohe trupit te rigjenerohet e te pastrohet.Gjithe te mirat!
(6 vite më parë)
Era nena ime mka lind mua. mujin e kaluar ka pas abort spontan osht pastru vet dhe ne at muj ka mbet 7zane d.m.th ska pas naj muj ne mes shoqja ime dy aborte mbrena 4 mujve ndersa susja e vllaut mbas 4 muj ka mbet 7zane tash e ka djalin si loqk
(6 vite më parë)
Ers atehere shpresoj me tu lajmeru ajo nene e portalit, po meqe e ka bebin e vogel po kyçet rralle
Era Era (6 vite më parë)
une nuk kam asnje problem ne fakt, edhe nga biopsia e embrionit doli qe ishte per shkaqe natyrale. mjeku gjithashtu me tha prit edhe kete muaj (jane bere 4 muaj qe ateher) sepse me dha disa kokrra te lehta per forcim te mureve te mitres e me tha pas menstruacioneve te rradhes mund te fillosh serish. Une missed e pata ne javen e 10 pothuajse. doja mendimin e dikujt qe e ka provuar vet prandaj. shume faleminderit per pergj.
(6 vite më parë)
Ketu eshte nje nene qe pas abortit spontan e ka pritur nje cikel menstrual dhe ka mbetur shtatezene, para pak ditesh e ka lindur bebin! Nje mike e imja pas tre muajsh, sot ka dy femije! Une kam lexu qe duhet pauzuar aq sa me qene shtatezene, nese ke qene 8 jave, ruhesh dy muaj, nese 12, 3 dhe keshtu me radhe
Kosovare 1 (6 vite më parë)
Po,ka shum raste qe mbesin me heret,bile nje vajze e axhes se burrit tim ka ngelur shtatzene pas tre muajsh aborti dhe ne ate abort ka pasur shum telashe dhe tani ka lindur nje djale si drita...

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?