Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kruarje ne vagine

Pershendetje nena, do te doja te gjithe ato qe kan pevojen sikurese timen sa do pak te me ndihmojne, une kam kruarje ne vagin e cila nuk me largohet dote sa do kam perdoro disa ilaqe por pa sukeses prap me perseritet kam aq kruarje para ciklit sa tani edhe me ajen buzet e vagines dhe me shkakton mjaft probleme do te doja te ndegjoja nga ju se si keni verpu per te largukar kete problem, nena ime me lodh duke me thene se je e zhdjegur ani i femijes dhe per ate ke kruarje une them se eshte infeksjon, gjersa kam bere analiza me ka dal nje flote normale e baktereve asgje me teper.

Alea Morina (5 vite më parë)
Edona Qazimi (5 vite më parë)
Aneda edhe un kam pas kete problem,dhe kam perdorur canesten(kanesten) vaginal,por skam pas suksese,provova ta vloj qaj kamomile dhe ja kam shtuar disa sode e kam len te voket dhe jam sperla me te,tani ndihem me mirr shpresoj sherim te shpejt e dashur
Alea Morina (5 vite më parë)
Mos harroj te ceki burri ka bere spermogramin dhe i ka dal edhe ati baktere te rralla jo qe ka thekesu diqka tjeter, ... nuk e di problemi eshte tek une une do te beje shperlajre me sode buke sa here qe te dal jashte per te urinuar dhe do t emundohem te sherohem njeri nga infeksjoni i urines i cili me del me baktere shpresoj te kete efekt ndersa adelina une nuk kuptoj fjalen kromoz....?
Adelina Uksmajli (5 vite më parë)
Aneda meqe analiza mir te ka dal.ti beje shperlarje me kamomil disa her ne dit shperlan vaginen me te edhe pi qaj bruznice.do te kalon pa problem se edhe un kam pas kromz.qdo te mir
Adelina Uksmajli (5 vite më parë)
Aneda meqe analiza mir te ka dal.ti beje shperlarje me kamomil disa her ne dit shperlan vaginen me te edhe pi qaj bruznice.do te kalon pa problem se edhe un kam pas kromz.qdo te mir
Adelina Uksmajli (5 vite më parë)
Aneda meqe analiza mir te ka dal.ti beje shperlarje me kamomil disa her ne dit shperlan vaginen me te edhe pi qaj bruznice.do te kalon pa problem se edhe un kam pas kromz.qdo te mir
Xhesika . (5 vite më parë)
Andea ti ke vetem myk asgje tjeter, gjinekologu duhet te te jap nje krem qe ta lysh vaginen dhe vaginaleta qe ti perdoresh cdo mbremje nga poshte qe te c\'rrenjoset myku edhe nga brenda. Me sode bikarbonike qe te kane sugjeru grate eshte kure shume shume efektive perdore sahere qe te kesh mundesi gjate dite e mira do ishte te shperlaheshe sahere del jashte, por asnjehere ne mbremje mos u shtri per te fjetur pa u shperla me sode bikarbonike, e meqe ti e ke shume te theksuar mykun blej shiringa edhe mbushe shiringen me ujin ku ke tretur soden edhe fute brenda ne vagine me shiring, eshte me i mire edhe se hapat qe perdorim. Mua keshtu me ka keshilluar dr ime. Dhe ato te enjeturat qe thua i shkakton myku dhe sekrecionet, mundohu qe gjate dites gjithe te mos jesh e lagur nga poshte nderroj te brendeshmet disa here dhe perdori te hekurosura dhe besoj qe brenda javes do e harrosh kete shqetesim. Gjithe te mirat!
Alea Morina (5 vite më parë)
une strishot kam bere 3 mostra kan qene dhe kam bere privat ne pamundesi te shkoj ne spital te enti higjenik per shakak te punes qe punoj me kan dal mire vetem nje flote normale dhe kjo me nervozon pse duhet te me dal mire kur nuk jam mire kam bere veshket me ultraza mire kam bere urinokulturen ne enti higjenik me ka dal mire e vetmja qe me del keq eshte urina e thjesht me baktere edhe proteina kam marr ineksjone gentamicin 120 dhe dy kombinime tjera, por kam kontroll te doktoresha kur ti mbush 3 jave se nuk kam permisim hiq me ka thene te dorzoj nje urine te thjesht prap mas 3 jave tash te shof a po me del proteina ne urine a eshte urina me baktere ajo qe me shkakton keto probleme se tjerat krejt mire me kan dal, nuk eshte se une kam neglizhuar kete pune po keshtu kan shku gjerat, pasi te perfundoj me urinen e thjesht dua te qes ne terezi kete problem njeher se edhe pse kam marr ineksjon nuk jam mire shkoj shpesh ne banjo edhe gjate nates.... doktoresha me ka thane se ke ftofje te traktit urinar tani masi te mbaroj me kete do te mundohem te gjej nje gjinekolog qe i tranjton problemet me infeksjone vaginale mire sepse jam shume shume e lodhur beso dhe shpresoj qe e gjithe kjo te mos jete shkak i stresist sepse stresi eshte qeles i haupr per shume semunddje
Kloa 1 (5 vite më parë)
edhe burri te shperlahet me uje me sode,por eshte nje tubet ecomy qe eshte i mire per lyerje te meshkujt,ma merr mendja qe ke myk,asnjehere mos perdor ilace pa rekomandimin e mjekut,ndersa uje me sode nuk te ben dem mund ta perdoresh 3-4 here ne dite
(5 vite më parë)
edhe harrova, andea duhet edhe burri te beje nje strisho. garant edhe ai eshte i infektuar, keshtu qe sado qe mundohesh ti me terapi, nese nuk sherohet edhe ai, atehere vetem sa do ta bart prap tek ti. nuk do mund ta largosh.
(5 vite më parë)
e ne strisho cila bakterie po te del??? vetem flore normale??? nese ti ke kruarje dhe ajesh, besoje qe e ke trichomona vaginalis. Me sa di keto shenja ka, shkarkim te sekretit vaginal, te ajura ne organe, dhimbje etj. perserite dhe nje here nje strisho bakteriale. une te kisha thene qe te marresh nje udhezim ne shtepi teb shendetit nga gjinekologu qe punon aty, dhe ta dergosh mostren ne entin higjienik ne qkuk.
Lea Ida (5 vite më parë)
Provoje se nuk e besoj qe ka ndoj te keqe kur edhe shume te tjera e kane perdore tash menjeher fillo se po mundem me mendu cfar ndjenje e keqe mund te jet
Alea Morina (5 vite më parë)
Une jam duke u shperlar me qaj kamomile por kot eshte nje gje qe po perseritet do te pervoj edhe me sode buke shpresoj te kete efekt me te vertet eshte nje gje qe te shkatrron cdo smundje te derpresjonon nga jeta
Lea Ida (5 vite më parë)
Aneda une kam degjuar disa raste qe nese ke kryarje apo ndoj djegje ne vagine e merr nje luge sode karborant (bukes) edhe e tret ne uje te ngoht derisa te shkrihet edhe shperlahesh me ate, nje e aferme e imja e ka praktiku kete saqe ajo thoshte qe edhe brenda e kam futur e ka hek infeksionin te terin dhe ka nje djale pas tri vajzave, nuk eshte diqka e demshme se shuuum e shuum kam degjuar qe e praktikojn kete provoje nese don madje motres sime i ka thene nje doktoresh kur lindi vajzen e trete provoje se eshte ilaq shum i mire kunder infeksionit ...shpresoj te kaloj se shpejti gjitha te mirat!

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?