Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Testi i shtarezanis!!!!
O nena si jeni?? Jam ne ankth per te bere testin!! Para nje jave tentova te ngel shtatezan e cikli fundit ka qen ne 27 shkurt... i bleva nja sy teste sot e dua ta bej nsr proven e pare.. nuk mund te pres me.. k nje siklet ne te djathte te kofshes nje cpim te vogel..po ju te dashura ckeni ndje ne shtatezanin e hershme dhe kur e keni be testin?? Ju uroj cdo te mire
Jon Jon (1 vite më parë)
Jon Jon (1 vite më parë)
Jeni sh te mira ..flm.. Ate dite qe kreva maredhenien derdhjet ishin roze kur u cova.. me pas te nesermen a te pasnesermen e deri me sot vazhdoj te kem sekrecion kafe si gjak i erret ne te mbathura..
Boa Shq (1 vite më parë)
Jona je shun heret..pas nje jave ska test qe ta tregon duhet te presish vonesen e ciklit se shum heret je se negativ te del njelloj e sa mos te zhgenjehesh me mir prit
Linda Lea (1 vite më parë)
Ti testin provoje veq negativ ka met dal shum heret je. Un e kam bo nje dit para ciklit dhe mka dal pozitiv testi. Ti i paske veq nje jav qe ke tentu e nje jav i duhet vezes me mrri ne miter e me ja nis mu formu embrioni. Duro edhe 1 jav te pakten plus qe te rralla jan ato qe mbesin me te paren. Ishalla je prej atyre qe mbesin menjeher por mos u deshpero un pas 4 muajve tentim kam mbet. Te uroj sukses
Brik’ena S (1 vite më parë)
un kam provu 7 muaj dhe pas 7 mbeta , jam 7 jav gati , largo stresin e ankthin se te gjitha behen , edhe ti do gezohesh inshalla. mumdesh me bo perpara po testi digjital ma i mire osht se kta tjert mujn mos me kalzi mire ,
Jon Jon (1 vite më parë)
Eshte hera e pare qe tentoj.. qenka ankth te priske!! Edhe gjumi spo e bej tamam.. lexova ne nje faqe ne fb qe mund ta besh dhe me para pa prit vonesen e ciklit(vec se sesht sh e sigurt).jam teper nervoze...flm brikena
Nena Sumejes (1 vite më parë)
Po ku e di ti a ke mbet ate dite qe ke tentu apo ke mbet para nje jave. E zigoti ne miter bartet tek mbas dyjave e fillon prodhohet formono hcg qe te duhet per ta ceretu shtatzanin si me analiz bhcg si me test. Eshte shume heret per test spaku edhe nje jave prit .
Brik’ena S (1 vite më parë)
un testin e kam ble nje jav para ciklit por e kom bo masi ku kan vonu dy dite, gjoksin ka qen shum i fryr jo si herat e tjera edhe therjja tbarkut nganjeher sikur cikli , frym smujsha me u ngi mir nganjeher diqka tjeter jo henez masanj, te uroj te jesh shtatzen !

/komuniteti

/anketa

Çfarë bën fëmija juaj pas orarit të shkollës?