Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nena ndihm
Oj nana bre allahile ju qe ikeni fmit nkindergarten per her tpar a po ju kap stres se un po du mu tranu katastrof kom sot djalin e lash dy or o qa ka bo tu kajt bre shpirtin ma ka kput myt jom tu kajt edhe jom shtatzan njaven31 zaher hormonte se edhe mas lindjes djalit kom pas depresion katastrof jom kan edhe ka niher pom kap po un pi shoh nanat tjera veq i lsj nqerdhe edhe hecin se kthejn kryt mas po dpo muj bre se di ajo msusja tha sosht mir qeshtu po leje djalin se skan mos merr stres se di hajr ishalla katastrof mu qmend sdi zaher tash shtatzan nuk e di shum po merxitna ju dua
Dafine Morina (9 muaj më parë)
Em... .... <3 (9 muaj më parë)
insha.llah msohet ma shpejt se un djalin tim dy vjet e gjys e kam qu ne qerdhe o beso mka shku shum gjat deri o adaptu paramendo prj ne shpi fillojke tu qajt deri ne qerdhe edhe atje prap qajke ....po edukatoret me thoshin veq thuj tung mos i jep material me dallu qe te dhimet shum se tana qashtu vazhdon deri sa te shkoje koh te gjat mu msu...un i thosha rruges kurr qajke djali ....e di ti sdo me shku po atje esht mirr kujdesen edukatoret se nani ka pun me tble psh diqka qe e kish deshirr aj vet ...e di qe je merzitshem po un patjeter duhet mw te lan ne qerdhe shum mka lodh djali valla me qiken shum leht u msu veq djali ala kajher me malltreton qeshtu si thu ti ....sa te largohesha prej qerdhes me thirrke edukatorja ne tel thojke ngo qysh lun as spo qan as kurrgja se un rrethin qerdhes rrisha dy javt e para thojsha ka me mu tranu djali tu qajt per se tepermi ....
Arii Arii (9 muaj më parë)
Dafina te kuptoj plotsisht, se esht shum veshtir. Mirpo process shum normal. Ne fillim qajn keshtu te gjith, bile djali im ende sesht adaptu 100% mirpo sikur ne fillim normal nuk ben. Besoj se do behet mir e shum fat e urime per bebushen tjeter
Ajan Ajan (9 muaj më parë)
E dashur mos u streso se krejt fmia qajn nfillim kshtu se e ndrrojn ambientin deri te pershtaten. Edhe un kur e qojsha qiken nja dy jav qdo her ka kajt po qashtu e kom lan tuj kajt edhe pse zemra dojke mem kop kur e shihsha qashtu. Msohet edhe ai me fmi habitet tuj lujt, hjek pak do dit po mos u streso ti se masi koke shtatzan i merr ma afer zemres
Dafine Morina (9 muaj më parë)
O flm shum po zaher pata termin te mjeku se jom shtatzan ne javen31 edhe tha beba osht me kry nalt so kthy posht tash duhet me prit knej djali ku qfar stresi oh zot
Ana Selimi (9 muaj më parë)
E dashur mos e merr ngat zemres fmijt kajn krejt kur ti len nqerdhe se msohen non stop.me neve amo shum ma mir ndikon se socializohet me fmi.krejt nfillim kajn masnej shkojn me qef un prej 9 mujve e kom qu djalin nqerdhe tash veq mqaf edhe shkon te msusja ????
Leona Lona (9 muaj më parë)
e dashur qo djalin ne qerdhe se tash ki nevoj mu kan dhe pak vet e qet qetsohu ti dhe djali qo diten e par kan te 2 dhe te 3 tani msohet se jeni te lidht shummes veti dhe vetm thuj atyne msusev te sillen mir me ta te i ngjesi naj stikers ne dor apo dhe ti foli mir ka thmi atje melujt knaqesh mami po shkon nepun apo ne shitore me te ble loja eh kshtu qdo fillim i shtirr ehst o se djali ka nevoj me thmi me lujt

/komuniteti

/anketa

Si e ndjeni trupin tuaj pas lindjes?