Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindja?’
Pershendetje nena, pytje per nenat qe mjeku ju ka thene qe e kane bebin me te zhvilluar 1 jave apo dy , ne cilen jave kane lindur? Flm shum
Hana I (10 muaj më parë)
Hana I (10 muaj më parë)
Flm shume altina
Altina2 Bytyqi (10 muaj më parë)
Un e kam pasur dy jav me te zhvilluar 4 dit para terminit kam lindur djali ka peshuar 4 kilogram e gjysem nuk kam lundur me operacion te uroj lindje te leht me beb te shendetshme
Hana I (10 muaj më parë)
Aha po kuptoj, flm shume denisa dena
Denisa Dena (10 muaj më parë)
Jo e dashur nuk don me thene qe gjitha e kan fatin e njejt po un edhe e kisha me peshe te madhe edhe nuk isha hap shtatzanin e pare kam lind 39jav e bebi peshonte 4.600 pastaj edhe shtatzanin e dyte nuk rrezikum me shku deri ne javet e fundit puna e varres dhe mitres suksese ty
Hana I (10 muaj më parë)
Aha dmth kur e ke beben me te zhvilliar lind me gjase me operim a?
Denisa Dena (10 muaj më parë)
Un kam lind ne javen e 37 sepse lindjen e kisha me operim njejt si lindjen e pare edhe te dyten edhe beben e kisha te zhvilluar
** Happy Mum** . (10 muaj më parë)
Jo eshte heret per me tu shfaq simptomat e para te lindjes,dhe ska tbej aspak me peshen e bebit. Merre me qetsi,thjesht bebi vje kur e ka kohen.
Hana I (10 muaj më parë)
Flm shum happy mum ishe shume e qarte e dashur, une jam 31+6 dhe kam filluar te kem ca shenja prandaj mendova se mos do te vije me heret lindja pershkak se bebi eshte me i zhvilluar dy jave
** Happy Mum** . (10 muaj më parë)
Mua mjeku mtha ne fmin e pare e ke dy jave pare dhe linda ne javen e 39+ ndersa ne fmiun dyt ishte 2 jav apo 10 prapa,dhe linda 39+(te dy lindjet kisha me operim. Shumica e fmive jan pak para apo prapa,sepse fillimi shtatzanis numrohet qe prej dites se pare pas ciklit (sepse nuk dihet dita e sakt kur behet ngjizja),dmth ato jan javet qe luajn +-, nuk e di nese isha e qart apo jo

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?