Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shenjat e shtatzenise!
Pershendetje nena, shpresoj qe spo ju lodhi me pytje. Deshta tju pyes se a keni pas ndonje shenje kur keni mbete shtatzane apo e keni dijte pasi ka ardhe koha e mujoreve. Une i kam perfundu me daten 3 mujoret dhe ka disa dite qe kom si therrje ne fund te barkut edhe si shtrengim. Najhere po thom vec jom ftofe najhere po thom vec prej merakut po mdoket qashtu, a muneni me mndihmu tlutna? E di qe ju nuk mundeni kurgjo me thon ama vec a keni pas ndonje shenje?
Jeta Hoti (10 muaj më parë)
Jeta Hoti (10 muaj më parë)
Faleminderit shume teihan kovachi. Anik a, qysh e din kur e ke kohen e ovulimit? Kam degju qe jane edhe disa aplikacione qe tregojne po per veti spo ju besoj shume, e kshtu nnaj kontrolle nuk jom kon asnihere te naj mjek qe me tregu.
Reihan Kovachi (10 muaj më parë)
Jeta un personalisht asnji simptom se kom pas as se kom dit qe jom shtatzane edhe deri nfund qashtu mka shku saqe u bojsha merak qe sosht diqka nregull ..dallon femra prej femres ..paq shendet uroj t jesh shtatzane
Anik. A (10 muaj më parë)
Jeta nuk dmth qe fiks diten e 13-14 e ki ovulimin , une e kom gjithmon me vone 16-17.E ti Provo keto dit gjithqysh masi paske therrje ...
Jeta Hoti (10 muaj më parë)
Po me 3 shtator i kam perfundu, gjithmone i kam pas shume te rregullta mujoret kete muaj ne vend qe tme vijne me daten 08 (ashtu osht dasht) me erdhen me daten 01 dhe me zgjaten vetem 3 dite me shume pak gjakderdhje, normal me zgjadin 4 dite dhe me gjakderdhje normale. Po lexoj shpesh qe koha e ovulimit jo patjeter eshte ne diten e 13-14 te ciklit, dmth a ka mundesi me mbete shtatzane edhe me heret qata deshta me ju pyet nese keni ndonje informat. Kshtu normal dhimbje, shtrengime ne bark nuk kam asnjehere pervec diten kur me vijne. E tash ka disa dite qe po i kam, nuk e di nese kam ndonje crregullim apo cka.. kerkoj falje nese po ju lodhi e di qe ju sakt nuk mundeni me mthon kurgjo ama po kam nevoje e diskutu me dikon. Shume faleminderit prej juve
Mami Ezanes (10 muaj më parë)
Je ne kohen e ovulimit, tash esht koha me tentu e insha all ah behet ashtu si do ti
Bebi ime (10 muaj më parë)
Un me 15 i kam pas krye ciklin e me daten 1 te mujit ne vazhdim kam pas shum tempratur ne ball nuk me shkonte mendja ateher cikli kishte te me vinte me 13, ato dit mu mershin mend me 16 bera test por per dy jave prap kisha tempratur tani kam djalin 20 muajsh, dmth 10 dit para se t me vin cikli kisha shum tempratur ne ball
Anik. A (10 muaj më parë)
Me daten 3 shtator i ke perfundu mujoret a po ? Sipas meje tash je ne kohe te ovulimit edhe duhet sot e neser duhet me tentu per shtatzani.

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?