Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjinekolog te mire per kontrolle per te ngelur shtatzane?
Pershendetje te dashura, ju lutem a mund te me shkruani propozime te gjinekologeve te cilet jane te mire per kontrolle per shtatzani. Ka 1 vjet qe po tetoj por nuk kmbete, jam kontrollu tek Memli Morina, ai tha qe duhet vet me provu keshtu njehre pa asni hap tjeter. Une 30 vjet i beje ne Janar dhe po kam deshire me mbete shtzane ?
Liza Liza (8 muaj më parë)
Tea (8 muaj më parë)
Te kisha propozu dr burimi imeri , eshte nder me te miret ne ks . Shum gra kan pasur sukses te ky dr ,
Vjollca 2018 (8 muaj më parë)
Liza munesh ne laborator me shku me bo prolaktinen veq duhet me ta caktu daten se mdoket bohet ne ditene e 21 kam harru mfal ahahah edhe e shiqon si e ki po perndryshe duhet edhe burri me bo spermogramin se nese ti je ne rregull krejt me analiza duhet edhe ai mu shiqu edhe nuk dmth me ndrru dr thjesh relax vetes edhe nuk o heret kur ta shkrun Zoti mbet une 34 i kam edhe qe mbeta mundohu mos mi majt met aty .Suksese
Liza Liza (8 muaj më parë)
Edhe a muni me me tregu kur eshte ma mire me ebo kontrollen, a kur je me cikel, a para ciklit. Une me 19 shtator e pata ciklin, tash pritet me 20tetor me me ardhe se qashtu po i kom cdo 31 dite.
Liza Liza (8 muaj më parë)
Te dashura falemin derit per propozimet edhe keshillat. Edhe mu dr.Memli i mire mu ka doke, po veq se nuk po ju ngutet, po shkon me procedura m ngadale, e thash ta marr edhe ni opinion tjeter per cdo rast, e per gjinekolog e di qe psh jo te gjithe jane te forte, ne fazen e planifikimit te shtatzanise dhe te trajtimit te fertilitetit, se po ka doktor shume te mire ne percjellje te shtatzanise e ne lindje, po ne qet pjesen e trajtimit organizmit ne fillim ka plote qe nuk e kane fushe te veten ma te miren. E analiza i kom bo disa hormone qe me ka thene mjeku, tsh T3.T4 mire me kane dal, e per prolaktine spo jam e sigurt a e kom bo.
Tesa M (8 muaj më parë)
Liza edhe une tkisha than mos e ndrro mjekun, Memli Morina shume ish mjek i mire edhe kish njohuri se kam qene nje here te ai e mka lan shume pershtypje tmira, nese je mire edhe krejt analizat tkane dal mire vetem lutu te Zoti edhe shpresoj qe behet mire edhe per ty edhe per krejt neve qe po presim.
Lejla Inara (8 muaj më parë)
liza nuk do te thot se pa tjeter duhet te jet mjek ma i mir nkosov apo ne bot per te mbet shtatzan . ose ta kalon nje shtatzani deri ne fund . mjeku i mir eshte aj qe tjep kshilla te ndimon te kesh komtakte per qdo gje me te tja tregon gjitha gjerat ati te jesh e lir si me burrin tend . per memli morinen nuk e di po sa e kam pa ne youtub shum mka pelqy . vazhot te nje mjek qe te di gje djet tuaj mir . sepse sa her te ndrron mjekun veq gabon . ssepse ssecili mjek fillon nga fillimi . shpresoj se zoti te jep nje femi te shendetshem . ndjeki kshillat e mjekut dhe vazhdo . suksese
Bebi Bebushi (8 muaj më parë)
Eshte nje mjeke ne prizren arbnora mbiemri nuk po me kujtohet dy raste i njof nje mas 13vjete ka mbet ni mas 9 vizitat te kushtueshme i ka por e suksesshme
Vjollca 2018 (8 muaj më parë)
Liza Liza nuk e di se qfar analize ke bo po une keshtu skam mbet 1 vit rresht deri sa e bona prolaktinen shiqoje bone analizen e prolaktines me gjak bohet e pastaj me terapi i ul vlerat edhe mundesh me mbet suksese
Klea Kiara (8 muaj më parë)
liza ilir azizi
Liza Liza (8 muaj më parë)
Deshira faleminderit e dashur do te itneresohem gjithsesi. Diella faleminderit e dashur shpresoj qe edhe ti se shpejti te gezohesh, se edhe vet jam ne te njejten situate .
Diella Bajra (8 muaj më parë)
Une kontrollohem te dr.Nexhmije Kastrati edhe une si ty ka 1 vit qe po provoj per shtatzani po me thot se gjithqka osht ne rregull vetem kshtu me tentu, kom degju shume fjale te mira per ket doktorin Afrim Muhaxheri edhe kunata eshte kontrollu te ai osht teper e kenaqur, ishalla gezohesh se shpejti
Deshira H. (8 muaj më parë)
E dashur te kisha propozu dr. Drita kabashin, deri para nje kohe ka pas ordinace private ne prishtine, mirepo tani mund ta gjesh ne kliniken amerikane dr. Behar kusari. Une shtatzanine e kam ndjek te kjo dr, kurse kam degju plot raste qe kan pas sukses.!
Liza Liza (8 muaj më parë)
Faleminderit leandra, tahs mu kujtu qe ma ka permen edhe ni shoqe, qe eshte i mire
Eneda Eda (8 muaj më parë)
Afrim muhagjeri gjakov prishtin (fati im) shum persona kan sukes

/komuniteti

/anketa

Sa teste të shtatzënisë keni bërë derisa keni besuar se jeni me të vërtetë shtatzënë?